Newsy

Rafał Majka pierwszym sportowcem zaszczepionym przeciwko COVID-19

Newsy

x-news

Rafał Majka jest w tym sezonie zawodnikiem drużyny UAE Team Emirates. Wraz całą ekipą polski kolarz został w Dubaju zaszczepiony na COVID-19. Zastrzyk otrzymało łącznie 27 sportowców i 32 członków sztabu.

Rafał Majka Polscy zaszczepiony przeciwko COVID-19

UAE Team Emirates to pierwsza profesjonalna grupa kolarska, którą zaszczepiono przeciwko COVID-19. Jej zawodnikami są m.in. triumfator ubiegłorocznej edycji Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar oraz Kolumbijczyk Fernando Gaviria - jedna z nielicznych osób na świecie, które na COVID-19 chorowały dwukrotnie.

- Kolarze i sztab zwycięskiego w Tour de France 2020 teamu UAE Team Emirates przyjęli zatwierdzoną przez ministerstwo zdrowia szczepionkę na COVID-19, opracowaną przez Sinopharm CNBG - czytamy w komunikacie grupy.

W sieci zamieszczono także zdjęcie z siedziby zespołu w Dubaju, na którym pojawiła się większość zawodników zespołu, w tym Majka oraz plansza z napisem: "Towards a COVID-free world" (Dla świata wolnego od COVID).

Rafał Majka i UAE Team Emirates - przygotowania do kolejnego sezonu

Kolarze UAE Team Emirates zebrali się w Dubaju w czwartek. Przygotowują się tam do kolejnego sezonu, który rozpoczną 21 lutego od udziału w wyścigu UAE Tour.

Poprzednia edycja imprezy to jedno z pierwszych ważniejszych wydarzeń sportowych, na które wpłynęła pandemia. Z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa dwóch włoskich zawodników odwołano wtedy dwa ostatnie etapy, a wszystkich uczestników poddano kwarantannie.

W wyścigu startował także Rafał Majka, wówczas w barwach Bora-Hansgrohe. W październiku 2020 roku poinformowano o jego transferze do UAE Team Emirates, z którym podpisał dwuletni kontrakt.

Tao Geoghegan Hart triumfatorem Giro d'Italia 2020. Rafał Majka przez problemy żołądkowe zakończył wyścig poza pierwszą dziesiątką.

Zobacz także:

Rafał Majka: "Trzeba podnosić poprzeczkę!"

Majkomania?!

Jak dobrać rozmiar roweru? Na co zwrócić uwagę?

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości