kolarz

    kolarz

    Ryszard Szurkowski odszedł 1 lutego 2021 po ciężkiej chorobie. Miał 75 lat. Był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem w historii. - To był człowiek, który miał dynamit w nogach - przyznał Tadeusz Mytnik. - Tak, jak teraz jest era Lewandowskiego, była Małyszomania, tak wcześniej wszyscy kochaliśmy Ryszarda Szurkowskiego. Każdy chciał go zobaczyć, podziwiać i kibicować - dodał Czesław Lang.

    Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy lat 60-tych: "Początki były bardzo trudne ale tym się nie zrażałem, trenowałem dalej, aż do momentu, kiedy udało mi się kupić rower prawdziwy, nadający się do ścigania. (...) W 1964 roku na te moje wymarzone Igrzyska Olimpijskie pojechałem". Po zakończeniu kariery sportowej Pan Jak otworzył warsztat rowerowy.

    Jest wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Czesław Lang - bo to o nim mowa - zaprosił nas do swojego królestwa na Kaszubach. Na czyim rowerze wystartował w wieku 14 lat w małym wyścigu pokoju? W jaki sposób wszedł w posiadanie pałacu, w którym mieszka? Do kogo wcześniej należała posiadłość? Skąd pomysł na ekologiczny sposób życia? O czym marzył w dzieciństwie? Komu dedykował srebrny medal olimpijski? Z kolarzem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Materiał zrealizował reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.

    Ile startów w sezonie zalicza 25-letni Michał Kwiatkowski? Dlaczego Michał Kwiatkowski dzieli sezon na trzy etapy? Co oznacza, że "kolarz musi dobrze czytać peleton"? W jakim języku można dogadać się jadąc w peletonie? Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie szosowym, był gościem Dzień Dobry TVN.