Mistrz kolarstwa wyremontował pałac na Kaszubach. "To jest moje miejsce na Ziemi"

Czesław Lang wyremontował pałac na Kaszubach. Jak wygląda jego posiadłość?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rodzinne Kaszuby Czesława Langa
Rodzinne Kaszuby Czesława Langa
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju chłopców
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju chłopców
Sposób na wnętrze: Metamorfoza salonu z biurem
Sposób na wnętrze: Metamorfoza salonu z biurem
Sposób na wnętrze: Metamorfoza balkonu
Sposób na wnętrze: Metamorfoza balkonu
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Strefa relaksu w twoim domu
Strefa relaksu w twoim domu
Możesz mieć SPA we własnym domu
Możesz mieć SPA we własnym domu
Trzynaście okrążeń kuli ziemskiej, czyli ponad pół miliona kilometrów przejechanych na dwóch kółkach, wicemistrzostwo olimpijskie, medale mistrzostw świata - w taki sposób można podsumować niesamowite sukcesy kolarskie Czesława Langa. Jeden z najlepszych polskich sportowców pochodzi z niewielkiej, malowniczej miejscowości, do której powrócił po latach kariery. W rodzinnych stronach odwiedziła go reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.

Kaszubski krąg Czesława Langa

Czesław Lang urodził się w Kołczygłowach - maleńkiej wsi na Kaszubach. - Tutaj mój ojciec był kierownikiem PGR-u, ale też mieliśmy swoje gospodarstwo. Mieliśmy swoje cztery świnki, krówkę, króliki. W tym gospodarstwie pracowała mama i babcia, no i ja z nimi. Od małego tyle tej pracy było, że jak wsiadłem na rower, to to było dla mnie wyzwolenie - wspomina kolarz.

Droga zawodowa sprawiła, że Czesław opuścił rodzinną miejscowość i wyjechał do Warszawy, a następnie przez kilkanaście lat mieszkał we Włoszech. Po zakończeniu kariery sportowiec powrócił na Kaszuby. - Jest to miejsce, które darzę wielką sympatią, ponieważ tutaj się urodziłem. Moje życie zatoczyło taki krąg. (...) Naprawdę czuję się tutaj jak w raju - komentuje organizator Tour de Pologne.

W materiale Dzień Dobry TVN opowiedział, jak stał się właścicielem historycznej budowli w Poborowie na Pomorzu. - Był przetarg na ruiny tego pałacu, bo to były ruiny i wystartowałem w tym przetargu z sentymentu. Bardzo wierzę w przeznaczenie. Włożyłem serce, robiłem ponad 10 lat remont i to jest takie moje miejsce na Ziemi - zaznaczył wicemistrz olimpijski.

Rolnicza pasja Czesława Langa i jego żony

Czesław Lang jest ogromnym miłośnikiem przyrody. - Kocham to w nim. Wszystko tutaj rośnie naturalnie. Jesteśmy rolnikami, ale też takimi rolnikami dla siebie. (...) Czesiu jest najlepszy, jeśli chodzi o pielenie - komentuje żona kolarza, Elżbieta Lang.

Małżonkowie prowadzą gospodarstwo ekologiczne i są właścicielami pól zbóż. - Siejemy różnego rodzaju zboża, bo i owies, i grykę - wymienia organizator Tour de Pologne.

Sportowiec przez większość swojego życia opierał swoją dietę na produktach mięsnych. - Byliśmy przyzwyczajeni i tak prowadzeni, żeby jeść jak najwięcej białka zwierzęcego. Po skończonej karierze to kontynuowałem - opowiada. Kilkanaście lat temu przeszedł jednak na weganizm. Co go do tego skłoniło i jakie odnotował korzyści? Tego dowiesz się w naszym materiale wideo, w którym zobaczysz także szkołę imienia Czesława Langa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?