Czesław Lang

    Czesław Lang

    Ryszard Szurkowski odszedł 1 lutego 2021 po ciężkiej chorobie. Miał 75 lat. Był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem w historii. - To był człowiek, który miał dynamit w nogach - przyznał Tadeusz Mytnik. - Tak, jak teraz jest era Lewandowskiego, była Małyszomania, tak wcześniej wszyscy kochaliśmy Ryszarda Szurkowskiego. Każdy chciał go zobaczyć, podziwiać i kibicować - dodał Czesław Lang.

    Czy wspólne życie i wspólna praca mogą iść w parze, bez konfliktów? O tym, jak pogodzić te dwie sfery życia rozmawialiśmy z Tatianą Ostaszewską-Mosak, Piotrem Mosakiem, Elżbietą Lang i Czesławem Langiem. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z niezwykłą Kapelą Maliszów, którym również udaje się łączyć wspólną pasję z codziennym, rodzinnym życiem.

    Jedną z pasji Czesława Langa jest zdrowa, wegańska kuchnia. W Dzień Dobry TVN przygotował kilka swoich popisowych dań, które wspomagają oczyszczanie organizmu. Wypróbujecie przepisy legendy polskiego kolarstwa?

    Jest wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Czesław Lang - bo to o nim mowa - zaprosił nas do swojego królestwa na Kaszubach. Na czyim rowerze wystartował w wieku 14 lat w małym wyścigu pokoju? W jaki sposób wszedł w posiadanie pałacu, w którym mieszka? Do kogo wcześniej należała posiadłość? Skąd pomysł na ekologiczny sposób życia? O czym marzył w dzieciństwie? Komu dedykował srebrny medal olimpijski? Z kolarzem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Materiał zrealizował reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.