Newsy

Pogoda w Nowy Rok: deszcz ze śniegiem i śnieg na zachodzie kraju

Newsy

Na zachodzie Polski, od Gdańska po Zieloną Górę, Nowy Rok przywita nas opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 stopnia na północnym wschodzie do 4 stopni na południu kraju.

Prognoza pogody na 1 stycznia 2021 r.

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, Półwysep Bałkański oraz krańce wschodnie Europy będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Na zachodzie będzie front okluzji, związany z płytkim niżem nad Danią. Będziemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 998 hPa i powoli będzie rosło.

Zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym zachodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano i wieczorem gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 4 st. C, miejscami na północnym wschodzie -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Jaka pogoda w weekend 2 i 3 stycznia?

W sobotę bez opadów, na północy spore zachmurzenie. Temperatura na plusie, od 1 do 6 st. C. W niedzielę na zachodzie i południu Polski spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w północno-zachodniej części kraju - samego śniegu. Na termometrach od 2 do 5 st. C.

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości