Newsy

Pogoda na wtorek, 8 czerwca. Ciepło, ale jest duże ryzyko burz

Newsy

Jak informuje IMGW, we wtorek 8 czerwca Polska pozostanie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, tylko na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ niżu. Zalegać będzie ciepła masa powietrza polarno-morskiego.

Pogoda we wtorek, 8 czerwca 2021 r.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami tylko wzrastające do dużego i wtedy pojawią się przelotne opady deszczu. Miejscami na wschodzie możliwe będą burze, w ich trakcie prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna 21 st. C na obszarach podgórskich, na przeważającym obszarze kraju od 25 st. C do 27 st. C, chłodniej tylko nad morzem, około 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie początkowo duże i tam zanikający przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9°C w pasie pojezierzy pomorskich oraz na Nizinie Szczecińskiej, około 10 st. C w kotlinach karpackich, na pozostałym obszarze kraju od 11 st. C do 14 st. C. Wiatr będzie słaby, północny, na południu kraju zmienny.

Pogoda w środę, 9 czerwca 2021 r.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W południowej i wschodniej części kraju przelotne opady deszczu, a miejscami na południu też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm - 15 mm, możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 21 st. C na obszarach podgórskich oraz nad morzem, na pozostałym obszarze od 22 st. C na południu do 25 st. C, 27 st. C miejscami w centrum oraz na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz też:

Tylko u nas! Zaglądamy na plan nowego show TVN7. Wiemy, gdzie zamieszkają uczestnicy i ich wybranki

Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" ma nową partnerkę? "Lubię być z nią"

Agnieszka Kaczorowska nie rozumie "mody na brzydotę". Swoim wpisem zaskoczyła wiele kobiet

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości