Jak informuje IMGW, prawie cały kontynent będzie w zasięgu silnego wyżu z głównym centrum nad południowo-zachodnią Rosją oraz słabszym centrum nad Bałkanami, jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i Islandia będą pod wpływem niżu znad Atlantyku. Polska pozostanie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na północnym wschodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym.
Z południowego zachodu będzie napływać ciepła masa powietrza polarnego morskiego z domieszką powietrza pochodzenia zwrotnikowego.
Pogoda na środę, 24 lutego 2021 r.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i zacznie wolno spadać.
W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie i wschodzie kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na Podlasiu możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano w wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, a na północnym wschodzie do 50 m. Lokalnie mgły utrzymają się do godzin południowych. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 8 st. C na wschodzie do 13 st. C w centrum i 17 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
Pogoda w Warszawie w środę, 24 lutego 2021 r.
W środę w stolicy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby, zachodni.
Zobacz też:
"Hotel Paradise". Artur Sargsyan ocenił nowych uczestników show. Ma już nawet dwóch faworytów
Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce luty najcieplejszy w historii pomiarów. O ile został pobity rekord?
Makramy i inne cuda ze sznurka. "To sztuka wyplatania bez użycia narzędzi"
Autor: Jola Marat
Źródło: PAP| x-news