Newsy

Oscary 2022. Osiem kategorii usunięto z transmisji na żywo. "Naszym celem jest znalezienie równowagi"

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
oscary - statuetki w dłoniach aktorek

Ceremonia wręczenia Oscarów to wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie wszystkich miłośników dobrego kina. W tym roku uroczysta gala odbędzie się 27 marca w Los Angeles. Decyzją organizatorów, rozpocznie się godzinę wcześniej niż transmisja na żywo, na którą z niecierpliwością czekają widzowie. W tym czasie zostaną wręczone statuetki w ośmiu kategoriach.

Oscary 2022: Osiem kategorii poza transmisją na żywo

Tegoroczna gala oscarowa odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca w Dolby Theatre w Los Angeles. W roli prowadzących wystąpią Regina Hall, Amy Schumer oraz Wanda Sykes. Organizatorzy zdecydowali, że ceremonia rozpocznie się wcześniej niż transmisja na żywo. Oficjalna relacja ma zostać skrócona o osiem kategorii.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Amerykański magazyn "The Hollywood Reporter" opublikował list, w którym przewodniczący Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej skomentował tę decyzję.

- Zdajemy sobie sprawę, że tego rodzaju zmiany mogą budzić obawy o równość i prosimy o zrozumienie. Naszym celem jest znalezienie równowagi, w której nominowani, zwycięzcy, członkowie i oglądająca publiczność będą mieli satysfakcjonujące wrażenia z występów. Idąc dalej, ocenimy tę zmianę i będziemy nadal szukać dodatkowych sposobów, aby nasz program był bardziej emocjonujący dla wszystkich gości w Dolby Theatre i widzów oglądających galę z domu - wyjaśnił David Rubin.

Zobacz wideo: "Sukienka" z nominacją do Oscara 

„Sukienka” z nominacją do Oscara
„Sukienka” z nominacją do Oscara Polski film nominowany do Oscara. O czym opowiada "Sukienka"? Źródło: Dzień Dobry TVN

Oscary 2022: Kategorie usunięte z transmisji na żywo

Na początku 94. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane statuetki w następujących kategoriach: najlepszy dokument krótkometrażowy, najlepsza krótkometrażowa animacja, najlepszy montaż, najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia, najlepszy dźwięk, najlepsza muzyka oraz najlepszy film krótkometrażowy. W tym miejscu warto podkreślić, że nominację w ostatniej z wymienionych kategorii otrzymała polska produkcja, "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka.

Jak podaje TVN24, powodem skrócenia transmisji na żywo i wyłącznia z niej aż ośmiu kategorii jest chęć uczynienia gali atrakcyjniejszą dla widzów po tym, jak ubiegłoroczna zanotowała niską oglądalność. Dochód z transmisji w dużej mierze finansuje działalność Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Więcej informacji na ten temat na tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jeff Kravitz/Getty Images

Pozostałe wiadomości