Newsy

Tragiczny finał poszukiwań 78-letniej kobiety. Jej ciało odnaleziono w lesie

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Miejsce zbrodni, śmierć
Ashley Cooper/Getty ImagesNie żyje poszukiwana kobieta. Jej ciało znaleziono w lesie

Mieszkańcy Kraśnika (woj. lubelskie) zgłosili zaginięcie 78-letniej sąsiadki. W poszukiwania włączyli się policjanci oraz strażacy. Po dwóch dniach odnaleziono zwłoki. Sprawę bada prokuratura.

Poszukiwania 78-letniej mieszkanki Kraśnika

- Poszukiwania rozpoczęły się w niedzielę 30 stycznia około południa, po tym, jak mieszkańcy jednego z bloków na terenie Kraśnika poinformowali, że od jakiegoś czasu nie widują swojej 78-letniej sąsiadki – mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Sprawą zajął się wówczas wydział kryminalny. Przeszukano miejsca, w których kobieta mogła przebywać. We wtorek (1 lutego) policja poprosiła o pomoc straż pożarną. Ta, z uwagi na to, że działania prowadzone były na trudno dostępnym terenie leśnym, wykorzystała podczas akcji profesjonalny sprzęt i pojazdy typu quad.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Oprócz dwóch pojazdów typu quad z naszej jednostki w działania poszukiwawcze zaangażowany był też jeden quad z miejskiej OSP Kraśnik - zaznacza starszy kapitan Piotr Michałek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Naczelnik wspomnianej OSP, Łukasz Gałkowski informuje, że akcja z udziałem strażaków trwała ponad trzy godziny. – Przeszukanych zostało kilka hektarów powierzchni. Ciało zostało znalezione w miejscu o dużym zakrzewieniu – podkreśla.

Ciało poszukiwanej odnalezione w lesie

O tragicznym finale poszukiwań seniorki poinformowali funkcjonariusze policji. Ciało kobiety leżało w zagajniku w odległości około pięciuset metrów od zabudowań kraśnickiej dzielnicy.

- Około południa, w lesie na obrzeżach miasta, znalezione zostało ciało 78-latki. Sprawą zajmuje się prokuratura, która ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności jej śmierci – mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ashley Cooper/Getty Images

Pozostałe wiadomości