Pogoda na jutro. Jaką aurę przyniesie cyklon północnoatlantycki?

Cyklonowy wiatr i chmury na niebie
Pogoda na sobotę. Jaką aurę przyniesie cyklon północnoatlantycki?
Źródło: Wong Yu Liang/GettyImages
W sobotę musimy przygotować się na kapryśną aurę - od chwil ze słońcem po deszcz i silny wiatr. Z zachodu nadciąga front, który w wielu regionach przyniesie opady, a w górach nawet deszcz ze śniegiem. Ponadto miejscami wiatr osiągnie bardzo wysokie prędkości. Ile będzie jutro stopni? Sprawdź prognozę na 4 października.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Nadciaga cyklon Ulf
Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Jaka będzie jutro pogoda - w sobotę, 4 października

Polska pozostaje jeszcze pod wpływem wyżu Petralilly z centrum ulokowanym nad Rosją, w zimnym powietrzu płynącym z głębi Eurazji. Jednak ciśnienie atmosferyczne spada i w sobotę kraj dostanie się pod wpływ silnego wiru niżowego, głębokiego cyklonu północnoatlantyckiego

Początkowo w centrum i miejscami na południu kraju będzie pogodnie lub z niewielkim zachmurzeniem, natomiast na pozostałym obszarze dominować ma zachmurzenie umiarkowane i duże. Z zachodu stopniowo nadciągać będą opady deszczu, które obejmą kolejne regiony - miejscami, zwłaszcza na północy i północnym zachodzie, spadnie od 10 do 15 mm deszczu. Na Podkarpaciu możliwe słabe opady mżawki. Termometry wskażą na ogół od 12 do 16°C, najcieplej na południowym zachodzie - do 17°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat - około 10°C. Wiatr południowy i południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55–70 km/h, lokalnie do 75 km/h; w górach i na Pomorzu może osiągać 80–90 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, w Sudetach, Tatrach i nad ranem w Bieszczadach przechodzące w deszcz ze śniegiem. Na północy oraz południowym wschodzie prognozowana suma opadów sięgnie około 10 mm. Temperatura wyniesie od 5 do 9°C, w obniżeniach Małopolski spadnie do około 3°C, natomiast nad morzem będzie nieco cieplej - miejscami około 10°C. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, okresami porywisty: w głębi kraju do 60–70 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach – w Sudetach i Tatrach do 90 km/h, w Bieszczadach nawet do 100 km/h.

Ile będzie jutro stopni?

  • Białystok: 13°C
  • Bydgoszcz: 12°C
  • Gdańsk: 11°C
  • Gorzów Wlkp.: 11°C
  • Katowice: 13°C
  • Kielce: 12°C
  • Koszalin: 10°C
  • Kraków: 14°C
  • Lublin: 12°C
  • Łódź: 13°C
  • Olsztyn: 12°C
  • Opole: 14°C
  • Poznań: 12°C
  • Rzeszów: 13°C
  • Suwałki: 12°C
  • Szczecin: 12°C
  • Toruń: 12°C
  • Warszawa: 13°C
  • Wrocław: 14°C
  • Zielona Góra: 12°C

Jaka będzie jutro pogoda w Warszawie - w sobotę, 4 października

W dzień w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Termometry wskażą 13°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura wyniesie 8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni.

Prognoza alertów IMGW na 4 października 2025

Synoptycy IMGW opublikowali prognozę zagrożeń na weekend. Wynika z niej, że w nadmorskich powiatach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, a także w południowych częściach województw śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego, możliwe jest ogłoszenie ostrzeżeń pierwszego stopnia dotyczących silnych podmuchów wiatru. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości