Newsy

Jej zdjęcie obiegły świat. Nie żyje ciężarna ofiara nalotu na szpital położniczy w Mariupolu. Dziecko również zmarło

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
gazeta.pl
szpital położniczy w Mariupolu

Tragedia w ukraińskim Mariupolu. Zmarła jedna z ciężarnych kobiet, które znajdowały się w zbombardowanym przez Rosjan szpitalu. Ponad 30 minut resuscytacji nie przyniosło rezultatów. Również życia jej dziecka nie udało się uratować. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka przekazała, że sytuacja w mieście jest "straszna".

Nie żyje ciężarna ofiara nalotu na szpital w Mariupolu

Jedna z ciężarnych kobiet, które przeżyły zeszłotygodniowe bombardowanie szpitala w Mariupolu, zmarła wraz z nienarodzonym dzieckiem. Informuje o tym "Ukraińska Prawda".

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Internetowa gazeta powołuje się na wpis dziennikarki "Voice of America". 

Mariupol. Nie żyje ciężarna ofiara ataku na szpital położniczy

- Pierwsza ciężarna dziewczyna z wideo/fotorelacji z miejsca bombardowania Szpitala Dziecięcego nr 3 w Mariupolu, wyprowadzona na noszach, nie przeżyła. Zmarło także jej nienarodzone dziecko. Potwierdza to fotograf Eugene Maloletka, który zrobił zdjęcia dla AP - napisała Asya Dolina, dziennikarka Voice of America. 

Śmierć kobiety i jej dziecka potwierdziła w mediach społecznościowych też agencja The Associated Press. Jak czytamy na stronie, chirurg Timur Marin miał stwierdzić, że miednica kobiety była zmiażdżona.

Ponad 30 minut resuscytacji matki nie przyniosło rezultatów - powiedział w sobotę, po przeprowadzeniu u kobiety cesarskiego cięcia. - Oboje zginęli - dodał.

Mariumpol. W wyniku bombardowania Rosjan zginęły co najmniej 1 582 osoby 

Do bombardowania szpitala w Mariupolu doszło w środę 9 marca. Początkowe doniesienia mówiły o śmierci trzech osób, w tym dziecka, oraz kilkunastu rannych osobach. Placówka została zbombardowana, gdy w mieście miało obowiązywać zawieszenie broni. Dzień po nalocie córkę urodziła blogerka Marianna Wyszemirskaja.

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa przekazała w niedzielę 13 marca, że sytuacja w mieście jest "straszna". Mieszkańcom brak żywności, ogrzewania czy wody. Jak na razie wiadomo o śmierci 1582 osób, a 400 tys. obywateli znajduje się w oblężeniu. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości