Newsy

Uderzył kobietę w markecie - dostał zarzuty i mandat za brak maseczki. Policja: "Przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzenia"

Newsy

Fot. Getty Images/RobsonPL;

Kobieta w jednym ze sklepów w Lesznie zwróciła mężczyźnie uwagę na brak maseczki. W efekcie została przez niego uderzona. 48-latek został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Leszno: uderzył kobietę w markecie

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 kwietnia. Sprawę nagłośniły media, opublikowano także nagranie z momentu zdarzenia. Na nagraniu widać, jak w kolejce do kasy kobieta uderzona przez mężczyznę osuwa się na ziemię. Do uderzenia miało dojść po tym, jak kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę na brak maseczki.

Mężczyzna został już przesłuchany przez policjantów. To 48-letni mieszkaniec Leszna.

- Zostały mu ogłoszone łącznie trzy zarzuty popełnienie przestępstw: znieważenia klientki sklepu słowami wulgarnymi, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez uderzenie jej otwartą ręką w tył głowy, oraz spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała poprzez uderzenie tej kobiety pięścią w twarz – powiedziała oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka.

- Należy dodać, że wszystkich tych czynów mężczyzna dopuścił się w charakterze chuligańskim, czyli działając publicznie, z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego – dodała funcjonariuszka.

Zarzuty dla 48-latka, który zaatakował kobietę w markecie

Po przesłuchaniu mężczyzna trafił do leszczyńskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna został także ukarany przez policjantów mandatem karnym za nieposiadanie w dniu zdarzenia w markecie maseczki ochronnej na twarzy.

- 48-latek złożył obszerne wyjaśnienia, nie kwestionując treści nagrania, ale przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzenia – wskazała Monika Żymełka z komendy w Lesznie.

Mężczyźnie, za przedstawione mu zarzuty, grozi kara do 2 lat więzienia.

Kaufland prowadzi postępowanie w sprawie ochrony

Sieć handlowa, w której sklepie doszło do zdarzenia, poproszona o komentarz w tej sprawie przekazała, że trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

- Prowadzimy wewnętrzne postępowanie dotyczące zachowania pracowników oraz czekamy na dalsze informacje od firmy ochroniarskiej – poinformowała PAP Maja Szewczyk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Jak dodała, "zdrowie i bezpieczeństwo klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego szczegółowo przeanalizujemy całe zdarzenie i na tej podstawie podejmiemy konkretne środki zaradcze w tej sprawie".

Cierpiąca cera pod maską. Jak o nią dbać? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Luzowanie obostrzeń. Nieoficjalnie: co się zmieni?

Przed nami załamanie pogody. IMGW: "Dużo niższa temperatura, opady deszczu ze śniegiem"

Spis powszechny kolejną okazją do wyłudzenia danych. Ekspert radzi, jak nie dać się oszukać

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości