Newsy

Matka zostawiła córkę w nagrzanym samochodzie. Sama poszła na zakupy

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
dziecko, które śpi w samochodzie

Kobieta zostawiła swoją czteroletnią córkę w nagrzanym samochodzie, a sama z drugim dzieckiem poszła na zakupy. Dziewczynce pomógł policjant po służbie. To już kolejna taka sytuacja. Funkcjonariusze ponownie - w związku z falą upałów - przypominają, jak tragiczny finał mogą mieć takie praktyki.

Matka zostawiła czterolatkę w nagrzanym samochodzie

Do zdarzenia doszło w Nowej Hucie. 27-letnia kobieta pozostawiła swoją 4-letnią córkę w nagrzanym samochodzie na parkingu pod sklepem, a sama z rocznym dzieckiem poszła na zakupy. Na szczęście, jak czytamy w komunikacie wydanym przez małopolską policję, przechodnie i pracownicy sklepu zainteresowali się dziewczynką.

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Aby namierzyć rodziców malucha w sklepie zaczęto nadawać komunikat z prośbą o zgłoszenie się kierowcy toyoty, a pracownicy zaczęli podchodzić do klientów w poszukiwaniu bliskich 4-latki. W sklepie znajdował się również policjant po służbie. Widząc, że poszukiwania opiekunów dziewczynki nie przynoszą rezultatów, a ona sama nie reaguje na pukanie w szybę, funkcjonariusz zdecydował się ją wybić i wyciągnął dziecko z nagrzanego samochodu.

Wezwani na miejsce ratownicy po przebadaniu dziewczynki, stwierdzili, że jest zdrowa i nic jej nie dolega.

Co grozi za pozostawienie dziecka w nagrzanym samochodzie?

Krakowska policja poinformowała, że kobieta nie znała języka polskiego i najprawdopodobniej dlatego nie reagowała na puszczany w sklepie komunikat. Nie zmienia to jednak faktu, że za pozostawienie dziecka w samochodzie 27-latka może usłyszeć zarzut nieumyślnego narażenia córki na niebezpieczeństwo.

Przy tej okazji policjanci ponownie zaapelowali, aby nie zostawiać ani dzieci, ani zwierząt w nagrzanym samochodzie. - Przypominamy i przestrzegamy, aby nigdy i pod żadnym pozorem nie pozostawiać nikogo, a tym bardziej dziecka, w nagrzanym, szczelnie zamkniętym i nasłonecznionym pojeździe. Przed nami upalne dni, a co za tym idzie bardzo wysokie temperatury, które są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i seniorów. Pamiętajmy, że zdrowie i życie ludzkie jest wartością nadrzędną i musimy reagować w każdej sytuacji, w której może być ono zagrożone - apeluje policja.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: bubutu-/Getty Images

Pozostałe wiadomości