Newsy

Kolejne luzowanie obostrzeń we Włoszech. Co się zmienia?

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Pizzeria we Włoszech

W większości krajów obostrzenia związane z koronawirusem zostały już poluzowane lub zdjęte. We Włoszech zmiany dotyczą obowiązku noszenia maseczek. Do kiedy będą obowiązywać nowe zasady?

Obowiązek noszenia maseczek we Włoszech

We Włoszech poluzowano obostrzenia dotyczące maseczek. Do tej pory nakaz zakrywania ust i nosa obowiązywał w większości obiektów, w przestrzeniach zamkniętych oraz w transporcie publicznym. Wymóg ten został zdjęty, do 30 września 2022 roku, obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązywać będzie jedynie w szpitalach, placówkach opiekuńczo-medycznych oraz w autobusach, metrze, tramwajach, na statkach, a także w pociągach. 

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Obostrzenia we Włoszech

Osoby wybierające się do Włoch powinny zaopatrzyć się w maseczki FFP2, które należy nosić w transporcie zbiorowym oraz szpitalach i placówkach medyczno-opiekuńczych. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci do 6. roku życia, a także osoby ze schorzeniami bądź niepełnosprawnościami, które wykluczają noszenie maseczki.

Nowe zasady noszenia maseczek obowiązują od 16 czerwca do 30 września 2022 roku. W kinach, teatrach, a także na imprezach i obiektach zamkniętych nie ma obowiązku noszenia maseczek, jednak są one zalecane.

Więcej informacji na stronie TVN24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: anyaberkut/Getty Images

Pozostałe wiadomości