Newsy

13-latka urodziła dziecko 71-letniego mężczyzny. Jej babcia usłyszała zarzuty

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
onet.pl
Policyjny samochód

Prokuratura w Kielcach po roku śledztwa postawiła zarzuty babci nastolatki. Kobieta jest oskarżona o narażenie dziewczynki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 59-latka nie przyznaje się do winy.

Kielce. 13-latka urodziła dziecko

13-letnia Wiktoria trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w sierpniu 2021 roku po tym, jak straciła dziecko. Dziewczynka została przetransportowana do placówki w asyście policji. Z nieoficjalnych doniesień wynikało, że nastolatka przebywała pod opieką babci.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Z ustaleń Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód wynikało, że niemowlę przyszło na świat żywe, jednak zmarło w wyniku komplikacji porodowych.

- Nie stwierdzono w żadnej mierze, że do śmierci dziecka przyczyniły się osoby trzecie - powiedziała  Małgorzata Zarychta-Chodup z prokuratury w Kielcach w rozmowie z redakcją Onetu.

Kielce. Babcia 13-latki, która urodziła dziecko, usłyszała zarzuty

Po przeanalizowaniu sprawy zdecydowano o postawieniu zarzutu babci dziewczynki. Zdaniem prokuratury 59-latka, nie wzywając służb medycznych do rodzącej, naraziła ją na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta nie przyznała się do winy.

Świętokrzyskie. 71-latek współżył z nastolatką

To niejedyna osoba z otoczenia nastolatki, która trafiła przed wymiar sprawiedliwości. Matka i ojciec dziewczynki zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Zarzuty usłyszał również ojciec zmarłego dziecka, 71-latek pochodzący z tego samego powiatu, co Wiktoria. Stanisław G. częściowo przyznał winy i trafił do aresztu, którego został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Za współżycie z nieletnią groziło mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura wciąż bada sprawę, ponieważ istnieje podejrzenie, że dochodziło do kontaktów seksualnych nieletniej z innymi mężczyznami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider / Getty Images

Pozostałe wiadomości