Kielce

  Kielce

  Na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej powstał specjalny tor marsjański, na którym rywalizują łaziki w zawodach European Rover Challenge. Robert Lubański z Mars Society Polska oraz Łukasz Wilczyński, organizator i pomysłodawca zawodów w rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedzieli o tym projekcie.

  Co Jan Nowicki robi w Kielcach? Czy to prawda, że do Kielc przyjechał za miłością? - Spotkałem kogoś, kto obudził we mnie jeszcze raz serce, kto obudził we mnie jeszcze raz chłopca, kto jest kolejną - i mam nadzieję - ostatnią nadzieją - zdradził Dorocie Wellman Jan Nowicki. Czy czuje się szczęśliwym człowiekiem? Czy teraz chce być literatem?

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak pozazdrościł przygód Małgorzacie i Radosławowi Majdanom. Aby więc poczuć trochę adrenaliny, wybrał się do Kielc, by eksplorować tamtejsze jaskinie. Jak mu poszło? Kto był jego przewodnikiem?

  Okazuje się, że Warszawa nie jest jedyną stolicą Polski. Zimową stolicą naszego kraju jest Zakopane, letnią - Ustka, a stolicą polskiej szydery - Radom. Do tego zacnego grona dołączyły ostatnio Kielce. Dzięki komu? Czy miasto rzeczywiście zasłużyło na to miano? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  To, co od miesięcy dzieje się w Kielcach, to zdaniem Filipa Chajzera coś na kształt żartu Karola Strasburgera - dziwi, ale śmieszy średnio! Nasz tropiciel absurdów polskiej rzeczywistości wybrał się tym razem na wycieczkę do... Kielc, gdzie budowa przystanków ciągnie się w nieskończoność, a wiata na przystanku autobusowym będzie kosztować nawet - uwaga - 400 tys. złotych!!! Kto w Kielcach jest od chodników, a kto od przystanków? I kto odpowiada za przestój w pracach? Zobaczcie reportaż Filipa Chajzera!

  Gość Dzień Dobry TVN Marek Cecuła to mistrz ceramiki, laureat wielu prestiżowych nagród, wykładowca renomowanych uczelni artystycznych. Jego życie to gotowy scenariusz na niezwykle ciekawy film. Dlaczego po wielu latach emigracji postanowił wrócić do Polski? Gdzie żyje mu się lepiej - w Kielcach czy w Nowym Jorku? Jak tworzy się nowe trendy w ceramice?

  Wystawę Leonarda da Vinci można już obejrzeć w Polsce, w nowo otwartym Centrum Nauki Leonarda Da Vinci niedaleko Kielc. Są interaktywne eksponaty i manuskrypty samego Da Vinci. To gratka nie tylko dla miłośników nauki.

  Jest takie miejsce w Polsce, gdzie można odbyć podróż do wnętrza Ziemi, zwiedzić jaskinie i zobaczyć dno morza dewońskiego. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był w Multimedialnym Centrum Geoedukacji w Kielcach.