13-latka urodziła martwe dziecko. Zatrzymano 71-latka

Polska policja
fot.RobsonPL/Getty Images
Trzynastoletnia dziewczynka z województwa świętokrzyskiego urodziła martwe dziecko. Prokuratura z Kielc ustaliła, że ojcem jest 71-letni Stanisław G. Mężczyźnie za seks z nieletnią grozi nawet 12 lat więzienia.

Nastolatka urodziła martwe dziecko

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdził w rozmowie z PAP, że śledczy od wtorku (10 sierpnia) zajmują się tym zdarzeniem.

Dodał, że ze względu na bardzo delikatny charakter sprawy nie będą udzielane żadne szersze komentarze.

Policja bada sprawę. Prokuratura: Ojcem jest 71-latek

Ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Wyniki pokażą, jakie były okoliczności jego śmierci i czy mogło urodzić się żywe.

Policja pod nadzorem prokuratury ustaliła, kto był ojcem. Po pobraniu próbek do analizy DNA stwierdzono, że jest nim 71-letni mężczyzna. - Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie ojca dziecka (…) Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Kluczowym dowodem są wyniki badań DNA - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – informuje prokuratura w rozmowie z echodnia.eu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za współżycie z nieletnią, może mu grozić do 12 lat więzienia.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Po cesarskim cięciu wykrwawiła się na szpitalnym łóżku. Kto jest winny śmierci 38-latki?

Uwaga! TVN

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP/echodnia.eu

podziel się:

Pozostałe wiadomości