Joanna Jędrzejczyk kończy sportową karierę. Ma ważny powód

Joanna Jędrzejczyk kończy karierę - poprawione
Źródło: Dzień Dobry TVN
Joanna Jędrzejczyk nie pojawi się już w oktagonie. Zakończenie kariery i przejście na sportową emeryturę ogłosiła po przegranej walce z Chinką Zhang Weili na gali UFC 275 w Las Vegas. Utytułowana zawodniczka zdradziła też, jakie ma plany.

Joanna Jędrzejczyk i jej sportowa kariera

Joanna Jędrzejczyk to pochodząca z Olsztyna światowej sławy zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Dzięki ciężkiej pracy na swoim koncie ma m.in. trzykrotne mistrzostwo świata w MMA, dwukrotne mistrzostwo Europy oraz pięciokrotne mistrzostwo Polski w boksie tajskim. Od 2012 roku zawodowo startuje w walkach MMA. To także pierwsza Polka, która wystąpiła w prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship. W latach 2015–2017 była mistrzynią wagi słomkowej UFC. Po utracie mistrzowskiego pasa wróżono jej rychły koniec kariery, jednak ona nie tylko się nie poddała, ale dzięki swojej ciężkiej pracy i świetnej formie zamknęła usta wszystkim sceptykom.

Sport to zdrowie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Jak ćwiczyć z gumami?
Jak ćwiczyć z gumami?
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
Trening brzucha
Trening brzucha
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Trening kettlebell lifting

Niedawno Jędrzejczyk założyła fundację, która ma pomagać utalentowanym dzieciom. Zawodniczka MMA na własnej skórze przekonała się, jak to jest być dziewczyną z małej miejscowości, która w drodze po ambicje i marzenia, musi podejmować się przeróżnych zajęć. W Dzień Dobry TVN przypomniała, że nim zaczęła pojawiać się na plakatach reklamowych, wykonywała 100 telefonów dziennie i prosiła o 200 złotych, by móc pojechać na sparing. Ponadto, by zarobić, ciężko pracowała w sklepie i na siłowni. Wszystkie te zajęcia łączyła ze studiami i reprezentowaniem naszego kraju. Dlatego teraz sama chce dać dzieciom nadzieję, że "bez względu na płeć, orientację, pochodzenie czy religię" można w życiu wiele osiągnąć.

Joanna Jędrzejczyk kończy karierę

W sobotę 11 czerwca w Las Vegas Joanna Jędrzejczyk po ponad dwóch latach przerwy wróciła do oktagonu i zmierzyła się na gali UFC 275 z Chinką Zhang Weili. Walka nie przebiegała jednak na korzyść Polki. W drugiej rundzie Weili zaatakowała Jędrzejczyk, najpierw kopiąc w korpus, a następnie nokautując ją ciosem pięścią. To było drugie bezpośrednie starcie Joanny Jędrzejczyk i Zhang Weili. Pierwsze, w marcu 2020 r. - wówczas Polka także przegrała.

- Asia postanowiła zakończyć karierę. Dziękujemy Ci za te 20 fantastycznych lat. Nie raz pokazałaś, jaką jesteś fighterką - mówiła w Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska.

Joanna Jędrzejczyk o planach po zakończeniu kariery sportowej

Po zakończonym starciu Joanna Jędrzejczyk przekazała kibicom nie tylko, że kończy karierę sportową. Zdradziła także powody swojej decyzji.

- Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę. Dziękuję przede wszystkim za to, że otrzymałam szansę. (...) Mam już 35 lat. Chcę być mamą, chcę realizować się w biznesie, tego teraz chcę. Trenowałam przez dwie dekady, spędzając na macie przeszło połowę życia. Kocham Was - mówiła tuż po zakończeniu walki Jędrzejczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości