Joanna Jędrzejczyk szczerze o trudnej przeszłości: "Przegrana miała się przytrafić, żebym na nowo mogła żyć"

Aktualizacja:

Jeszcze kilka lata temu Joanna Jędrzejczyk miała wszystko: miłość, wolę walki, sukcesy sportowe… Nagle świat zawodniczki wywrócił się do góry nogami: utraciła tytuł mistrzyni wagi słomkowej UFC, zmarła jej przyjaciółka i zdradził narzeczony. Jak wpłynęły na nią te doświadczenia? Wspomnienia spisała w biografii "Czarno na białym", o której opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Joanna Jędrzejczyk to światowej sławy polska sportsmenka: zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu i mieszanych sztuk walki (MMA). Lista jej osiągnięć jest naprawdę imponująca. Dzięki ciężkiej pracy na swoim koncie ma m.in. trzykrotne mistrzostwo świata w MMA, dwukrotne mistrzostwo Europy oraz pięciokrotne mistrzostwo Polski w boksie tajskim.

Joanna Jędrzejczyk "Czarno na białym"

Cztery lata temu "podcięto jej skrzydła". Pojawiły się pierwsze przegrane i upadki, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Nie obroniła tytułu mistrzowskiego, a do tego poznała, czym jest zdrada - w związku i w biznesie. Nie poddała się. Jak na prawdziwą mistrzynię przystało - podniosła się do kolejnych walk.

- Ta przegrana miała się przytrafić, żebym na nowo mogła żyć - przyznała Joanna Jędrzejczyk w Dzień Dobry TVN.

Zawodniczka swoje doświadczenia postanowiła opisać w biografii pt. "Czarno na białym". Z lektury dowiemy się m.in. o zdradzie narzeczonego. Jak teraz Joasia podchodzi do rozpadu związku?

- Nie wiem, w jakim stopniu sport wpłynął na decyzję, ale my jako ludzie ponosimy konsekwencje zarówno za dobre, jak i złe wybory. Jeśli decydujemy się na bycie z kimś, jesteśmy odpowiedzialni za drugą osobę - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Joanna Jędrzejczyk o planach

Obecnie Joanna Jędrzejczyk czas poświęca na promocję książki i treningi, ale nie tylko. Zaczęła się uczyć języka hiszpańskiego oraz tańczyć pole dance i salsę .

Założyła też fundację, która ma pomagać utalentowanym dzieciom. Zawodniczka MMA na własnej skórze przekonała się bowiem, jak to jest być dziewczyną z "niedużego miasta", która ma ambicje i by realizować marzenia trzeba podejmować się przeróżnych zajęć. W Dzień Dobry TVN przypomniała, że nim zaczęła pojawiać się na plakatach reklamowych, wykonywała 100 telefonów dziennie i prosiła o 200 złotych, by móc pojechać na sparing. Ponadto, by zarobić, ciężko pracowała w sklepie i na siłowni. Wszystkie te zajęcia łączyła ze studiami i reprezentowaniem naszego kraju. Dlatego teraz sama chce dać dzieciom nadzieję, że "bez względu na płeć, orientację, pochodzenie czy religię" można w życiu wiele osiągnąć.

Jak zawodniczce udało się podnieść z porażek? Czy czegoś żałuje? Jak poradziła sobie z presją? Zobacz szczerą rozmowę z Joanną Jędrzejczyk w naszym materiale wideo.

Karolina Rybińska/Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Joanna Jędrzejczyk szczerze o rozstaniu z narzeczonym i jego zdradzie: "Myślałam, że to ja powinnam się zmienić"

Anna Markowska z "Top Model" publikuje zdjęcia ze szpitala. "Każdemu może się to przytrafić, dotyczy to również ciebie"

Iga Świątek pewnie wygrała swój pierwszy mecz w Melbourne. Tata tenisistki: "Ma ambicje pójść wyżej"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości