Newsy

Joanna Jędrzejczyk kończy sportową karierę. Ma ważny powód

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Joanna Jędrzejczyk kończy karierę - poprawione

Joanna Jędrzejczyk nie pojawi się już w oktagonie. Zakończenie kariery i przejście na sportową emeryturę ogłosiła po przegranej walce z Chinką Zhang Weili na gali UFC 275 w Las Vegas. Utytułowana zawodniczka zdradziła też, jakie ma plany.

Joanna Jędrzejczyk i jej sportowa kariera

Joanna Jędrzejczyk to pochodząca z Olsztyna światowej sławy zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Dzięki ciężkiej pracy na swoim koncie ma m.in. trzykrotne mistrzostwo świata w MMA, dwukrotne mistrzostwo Europy oraz pięciokrotne mistrzostwo Polski w boksie tajskim. Od 2012 roku zawodowo startuje w walkach MMA. To także pierwsza Polka, która wystąpiła w prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship. W latach 2015–2017 była mistrzynią wagi słomkowej UFC. Po utracie mistrzowskiego pasa wróżono jej rychły koniec kariery, jednak ona nie tylko się nie poddała, ale dzięki swojej ciężkiej pracy i świetnej formie zamknęła usta wszystkim sceptykom.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Niedawno Jędrzejczyk założyła fundację, która ma pomagać utalentowanym dzieciom. Zawodniczka MMA na własnej skórze przekonała się, jak to jest być dziewczyną z małej miejscowości, która w drodze po ambicje i marzenia, musi podejmować się przeróżnych zajęć. W Dzień Dobry TVN przypomniała, że nim zaczęła pojawiać się na plakatach reklamowych, wykonywała 100 telefonów dziennie i prosiła o 200 złotych, by móc pojechać na sparing. Ponadto, by zarobić, ciężko pracowała w sklepie i na siłowni. Wszystkie te zajęcia łączyła ze studiami i reprezentowaniem naszego kraju. Dlatego teraz sama chce dać dzieciom nadzieję, że "bez względu na płeć, orientację, pochodzenie czy religię" można w życiu wiele osiągnąć.

Joanna Jędrzejczyk kończy karierę

W sobotę 11 czerwca w Las Vegas Joanna Jędrzejczyk po ponad dwóch latach przerwy wróciła do oktagonu i zmierzyła się na gali UFC 275 z Chinką Zhang Weili. Walka nie przebiegała jednak na korzyść Polki. W drugiej rundzie Weili zaatakowała Jędrzejczyk, najpierw kopiąc w korpus, a następnie nokautując ją ciosem pięścią. To było drugie bezpośrednie starcie Joanny Jędrzejczyk i Zhang Weili. Pierwsze, w marcu 2020 r. - wówczas Polka także przegrała.

- Asia postanowiła zakończyć karierę. Dziękujemy Ci za te 20 fantastycznych lat. Nie raz pokazałaś, jaką jesteś fighterką - mówiła w Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska.

Joanna Jędrzejczyk o planach po zakończeniu kariery sportowej

Po zakończonym starciu Joanna Jędrzejczyk przekazała kibicom nie tylko, że kończy karierę sportową. Zdradziła także powody swojej decyzji.

- Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę. Dziękuję przede wszystkim za to, że otrzymałam szansę. (...) Mam już 35 lat. Chcę być mamą, chcę realizować się w biznesie, tego teraz chcę. Trenowałam przez dwie dekady, spędzając na macie przeszło połowę życia. Kocham Was - mówiła tuż po zakończeniu walki Jędrzejczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości