Newsy

4-latek wyszedł niezauważony z przedszkola. Sam wyjaśnił policji powody ucieczki

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
tvn24.pl
Nagranie z monitoringu

Pracownicy jednego z marketów w Jaworze (woj. dolnośląskie) przeżyli niemały szok, gdy zdali sobie sprawę, że w ich sklepie samodzielnie zakupy robi 4-latek. Maluch pchał wypełniony zabawkami i słodyczami wózek bez nadzoru dorosłych. Zaskakują zarówno motywacje chłopczyka, jak i okoliczności, które poprzedziły samotną wycieczkę. Sprawą zajęła się policja.

Jawor. 4-latek sam na zakupach

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 września, w godzinach popołudniowych. Jak podaje tvn24.pl, pracownik ochrony jednego z marketów w Jaworze na Dolnym Śląsku poinformował policję o niecodziennej sytuacji, którą zauważył na kamerach monitoringu.

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

 - Zaniepokoił go fakt, że dziecko robi zakupy bez opieki osoby dorosłej. Chwilę później na miejscu był już policyjny patrol, a mundurowi wiedzieli, z którego przedszkola oddalił się malec - przekazał w komunikacie aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji. 

Funkcjonariusze zostali uprzednio poinformowani o zniknięciu 4-letniego chłopca z przedszkola. O malucha martwiły się opiekunki z placówki oraz jego ojciec.

Chłopiec sam wyszedł z przedszkola

4-letni chłopiec wyjaśnił policjantom, dlaczego postanowił opuścić przedszkole. Znudzony czekaniem na tatę ubrał się i przemknął niezauważony przez przedszkolną szatnię.

Niecierpliwość dziecka wzmagał fakt, że następnego dnia obchodziło urodziny. Chłopiec postanowił więc samodzielnie skompletować poczęstunek i zabawki na przyjęcie.

W sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 160§2 kk, czyli narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.

Więcej informacji w serwisie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: dolnoslaska.policja.gov.pl

Pozostałe wiadomości