przedszkolak

  przedszkolak

  Rodzice przedszkolaków z pewnością niejednokrotnie zetknęli się z tematem odrobaczania, czyli uwalniania organizmu od pasożytów przy użyciu odpowiednich środków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak opinie są podzielone. Jak często i czy w ogóle powinniśmy odrobaczać nasze dzieci? Jak reaguje na to flora jelitowa? Na te pytania odpowiedział nam dr Michał Wronowski, pediatra.

  Kupowanie prezentów chociaż bardzo miłe, to często wiąże się z niepokojem, czy podarunek na pewno się spodoba. W szczególności mamy takie obawy, gdy upominek ma być dla dziecka. Jaki prezent dla przedszkolaka wybrać, aby był zadowolony?

  Rozstanie dziecka z rodzicami w przedszkolu może mieć czasami dramatyczny przebieg... Co zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkolu? Jak pomóc mu przetrwać rozłąkę? I jak sprawić, by chętnie szło do przedszkola? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog dziecięcą Małgorzatę Pawłowską.

  Wystrój i budynek jednego z przedszkoli w Ostrowi Mazowieckiej były projektowane z myślą o najmłodszych. I właśnie - ze na niezwykłą architekturę - zostało nominowane do kilku prestiżowych nagród. Zobaczcie, co jest w nim wyjątkowego.

  W zeszłym tygodniu 3-letni Dominik postanowił wrócić do domu i sam wyszedł z wałbrzyskiego przedszkola. Samodzielnie pokonał ponad 400 metrów, przeszedł przez ruchliwe skrzyżowanie i dotarł do mieszkania swojej babci. Nauczycielka została dyscyplinarnie zwolniona. Dlaczego drzwi od przedszkola były otwarte? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na idącego ulicą trzylatka. Społeczna znieczulica? Z tatą chłopca oraz z nadkomisarz Magdaleną Korościk z wałbrzyskiej policji rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Dzień Dobry TVN zawsze blisko swoich widzów. Jutro będzie coś dla wiecznie spieszących się: fryzury na niespodziewane wyjście z domu. A także coś dla lubiących pitrasić: wiosenne zupy na każdą okazję. Przygotowaliśmy też coś dla rodziców przedszkolaków - czy nasze dziecko poradzi sobie z obowiązkowym angielskim? A na koniec... o marzeniu wielu. Zaczynamy punktualnie o 8.00! Zapaszamy w imieniu Anny i Roberta!

  Święto nie przeszkodzi nam w rozmowie na temat ważny, ale dotyczący seksu. Jak co środę, naszym gościem jest seksuolog dr Andrzej Depko. Ale tym razem nasz ekspert nie odpowiada na pytania widzów, ale mówi o zaleceniach światowej ogranizacji zdrowia (WHO). Jednym z nich jest to, by dziecko było edukowane seksulnie już od przedszkola. Czy to dobry pomysł? Co przedszkolak powinien wiedzieć o seksie?