Aranżacje wnętrz

Szybka i tania metamorfoza dziecięcego pokoju. "Jedną tapetą możemy zmienić cały klimat wnętrza"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Nastazja
Bloch
Tania i szybka renowacja dziecięcego pokoju
Tania i szybka renowacja dziecięcego pokoju Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Pokój dziecięcy to jedno z najważniejszych pomieszczeń dla naszego malucha. To właśnie tam bawi się, śpi, uczy oraz spędza wolny czas. Jak więc urządzić pokój, aby był przytulny i funkcjonalny? Kilka wskazówek na tanią i szybką metamorfozę dała w Dzień Dobry TVN Aleksandra Ziarek, architekt wnętrz.

Ściany w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy nie może być nudny. Zamiast zostawiać więc białe i puste ściany warto pomyśleć o tapecie. Ta nada klimatu i wyznaczy tematykę pomieszczenia. Dla mniej odważnych rodziców idealnie sprawdzą się naklejki ścienne, które w każdej chwili możemy zdjąć. Są proste w użyciu, odporne na ścieranie, ale całkowicie usuwalne. Gwiazdki, chmurki, łezki, kropki, paski, serduszka, a także zwierzęta czy bohaterowie bajek  – kształtów jest bez liku.

- Jedną ścianą, jedną tapetą możemy zmienić cały klimat wnętrza. Motyw na tapecie odzwierciedla nam to, co w pokoju może się wydarzyć. To, czym interesuje się dziecko, możemy przełożyć na ścianę. We wnętrzach dziecięcych wciąż modny jest skandynawski styl, proste, mocne kolory, ale także taki boho. Pokusiłam się o taki styl w pokoju mojej córki - powiedziała Aleksandra Ziarek, architekt wnętrz.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

- Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem, może nawet najważniejszym – podkreśliła architekt. Jak wyjaśniła, wybór lampy i żarówki wpływa na to, jak w danym pomieszczeniu będziemy się czuć.  

Nie bójmy się wprowadzać różnych lamp. W pokoju dziecięcym możemy szaleć. Mamy piórka, lampy w kształci meduzy czy ośmiornicy. Ważne są różne punkty oświetlenia, nie tylko lampa wisząca, ale także te stojące

Pokazała także, jak zrobić samemu lampę w kształcie balona oraz jak nadać nowe życie starej szafce. Co będzie nam potrzebne? Lampion, haczyk, sznurek jutowy, łubianka, maskotka naszego dziecka i farba. Jak wykonać metamorfozy krok po kroku? Zobaczcie wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości