Twórca kultowej komedii "Pogromcy duchów" nie żyje. Miał 75 lat

płonące świece
Ivan Reitman reżyser "Pogromców duchów" nie żyje
Źródło: Douglas Sacha/Getty Images
Ivan Reitman reżyser, producent i twórca serii kultowych komedii "Pogromcy duchów" nie żyje. O śmierci artysty poinformował przedstawiciel wytwórni Sony Pictures Motion Picture Group. Reitman miał 75 lat.

Ivan Reitman nie żyje

Ivan Reitman należał do najbardziej popularnych reżyserów. To spod jego ręki wyszli "Pogromcy duchów" - jedna z najbardziej popularnych komedii lat 80. i 90. Jak podaje CNN film był wielkim hitem i zapoczątkował franczyzę, która trwała przez dziesięciolecia, w tym zeszłoroczny hit "Pogromcy duchów: Dziedzictwo duchów" wyreżyserowany przez jego syna, Jasona Reitmana.

Rozmowy o śmierci

13643899_jak-zabezpieczyc-sie-na-wypadek-smierci_720P
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Informację o śmierci artysty przekazał Tom Rothman, dyrektor generalny Sony Pictures Motion Picture Group Tom Rothman. - Wielki talent i jeszcze wspanialszy człowiek; będzie nam go bardzo brakowało. Jego rodzinie składamy najszczersze kondolencje - dodał.

Artysta odszedł w wieku 75 lat. Nie podano przyczyny śmierci.

Ivan Reitman - kariera

Ivan Reitman urodził się w roku 1946 w Czechosłowacji. Jako dziecko wraz z rodzicami wyjechał do Kanady, następnie rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. - Cieszymy się, że jego praca (...) przynosiła uśmiech i radość niezliczonym ludziom na całym świecie. (...) Ci, którzy znali Reitmana przez jego filmy, będą zawsze o nim pamiętać - napisały dzieci reżysera: Jason, Catherine i Caroline w specjalnym oświadczeniu.

Do najbardziej znanych filmów stworzonych przez Reitmana "Menażerię" z Johnem Belushi i "Szarżę" z Billem Murrayem. Zrealizował też "Bliźniaki", "Gliniarza w przedszkolu" i "Juniora" z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej oraz "Dave’a" z Kevinem Klinem.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla