Newsy

Impreza zakończona kwarantanną. Gdyńscy licealiści zakażeni koronawirusem

Newsy

Gdynia

Miasto Gdynia poinformowało, że w II Liceum Ogólnokształcącym wykryto przypadki zarażenia COVID-19. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej VI LO w Gdyni przeszło na tryb zdalny z tego samego powodu. Jak się okazuje, zakażenia mają wspólne ognisko.

Koronawirus w gdyńskich liceach

Zaledwie kilka dni temu, media obiegła informacja, o przejściu na tryb zdalny VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Powód? Oczywiście koronawirus.

Informuję, że u dwóch uczniów, z różnych klas maturalnych, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Sanepidu wszyscy uczniowie tych klas (wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi) oraz nauczyciele (wraz ze swoimi rodzinami), którzy mieli kontakt z zakażonymi uczniami, zostali skierowani na kwarantannę

- poinformowała wówczas Ewa Śliwińska, dyrektor VI LO w komunikacie opublikowanym na stronie szkoły.

Miasto poinformowało o jeszcze jednej osobie zarażonej, uzasadniając słuszność swojej decyzji. We wtorek, 8 września, Katarzyna Spychała, wiceprezydent Gdyni podała do wiadomości, że w kolejnym liceum wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 #wGdyni ujawniono 2 przypadki zakażenia koronawirusem wśród uczniów. Klasę z rodzinami i nauczycieli, którzy mieli kontakt z chorymi sanepid skieruje na kwarantannę. W szkole obowiązuje regulamin na czas epidemii. O działaniach będziemy informować

- napisała.

O rozwojowej sytuacji opowiedział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni:

Impreza urodzinowa źródlem koronawirusa

Jak się okazuje, przypadki zarażenia koronawirusem w gdyńskich liceach mają wspólne ognisko, którym była impreza urodzinowa. Zabawa miała odbywać się na przełomie sierpnia i września. Niestety, jak widać, środki ostrożności nie zostały zachowane. Do tej pory wykryto cztery przypadki zakażenia COVID-19 wśród uczestników zabawy. Na kwarantannę trafiło prawie 120 osób z dwóch szkół. Tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, w jedne z najlepszych gdyńskich szkół uderzył koronawirus.

Zobacz też:

Przybywa szkół z koronawirusem. Minister edukacji: "Zaledwie kilkadziesiąt placówek pracuje w trybie innym niż stacjonarny"

Pierwszy polski pacjent po koronawirusie i przeszczepie płuc wkrótce wyjdzie do domu: "Dziękuję za uratowanie mi życia"

Licealista z Gdyni zakażony koronawirusem. Na kwarantannie cała klasa wraz z rodzinami

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości