Ekonomista pokazał ceny drożdżówek w osiedlowej piekarni. Jest drożej niż w centrum Paryża

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Jagodzianka

Zdjęcie ukazujące ceny w osiedlowej piekarni we Wrocławiu opublikował ekonomista Rafał Mundry. Jagodzianka kosztowała 16 złotych, a pączek z truskawkami 12 złotych. - Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak - ocenił. Okazuje się, że w niektórych punktach zapłacimy jeszcze więcej.

Kosmiczne ceny jagodzianek

Drożyzna - obok temperatur - to jeden z najgorętszych tematów w naszym kraju. Polacy nie kryją oburzenia i w sieci notorycznie publikują paragony ze stacji benzynowych, restauracji czy sklepów. Ostatnio głośno się zrobiło o poście Rafała Mundrego. Ekonomista zamieścił bowiem zdjęcie jagodzianki wraz z jej ceną.

16 zł Wrocław piekarnia na osiedlu 

Internauci nie mogli uwierzyć w tę cenę. "Chyba jakiś fake", "Żart jakiś, pomyłka?" - dopytywali pod postem.

- Sam to foto robiłem. W tle pączek z truskawkami za 12 zł. Dla mnie szok - odpowiedział Rafał Mundury. Jak dodał, nie zdecydował się na zakup wypieku. - Dla mnie to cena zaporowa. Jestem przyzwyczajony do cen 3-4 zł - podkreślił ekonomista.

Zobacz wideo: Drożyzna

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Sęk w tym, że autor tweeta wcale nie widział najdroższej jagodzianki. W niektórych punktach potrafią kosztować one przeszło 20 zł. Na profilu Make Life Harder drożdżówka wypełniona owocami widnieje z ceną 23 zł.

Croissanty w Polsce droższe niż w Paryżu

Ekonomista był nie tylko zaskoczony ceną drożdżówek, lecz i croissantów. Okazuje się, że ceny za rogaliki są wyższe niż we Francji.

- Croissant w osiedlowej piekarni był dziś po 8 zł. A jeszcze 3 tygodnie temu, w centrum Paryża, niedaleko Luwru, w zwykłej piekarni kupowałem croissanta po 1,10 euro (5 zł). Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak - ocenił autor tweeta.

Więcej o cenach jagodzianek przeczytasz na TVN24.

Pamiętajcie, że jagodzianki możecie przygotować samodzielnie w domu. Przygotowaliśmy dla was dwa przepisy: tradycyjny oraz dla dbających o linię. Znajdziesz je w artykule: Pyszne jagodzianki w dwóch odsłonach. Przepis na słodkie bułeczki w wersji klasycznej oraz fit.

Zobacz wideo: Pieczemy drożdżówki, bruschetty i tarty

Pieczemy drożdżówki, bruschetty i tarty
Pieczemy drożdżówki, bruschetty i tarty Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości