Pies spędził dwa dni na balkonie. Nie miał jedzenia i picia. "Został skazany na powolną śmierć"

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
ibytyów.pl
Pies zamknięty na balkonie

Do skandalicznego wydarzenia doszło w Bytowie. Fundacja Nasze Futrzaki zawiadomiła policję i straż pożarną. Zwierzę było odwodnione.

Pies uwięziony na balkonie

Alarm podnieśli sąsiedzi, którzy dostrzegli wychudzonego psa na balkonie jednego z mieszkań na czwartym piętrze w bloku usytuowanym przy ul. Zwycięstwa w Bytowie. Zwierzę przebywało w zamknięciu przynajmniej dwa dni. Sąsiedzi zaalarmowali fundację Nasze Futrzaki, następnie została powiadomiona policja i straż pożarna.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

- Ludzie w tej sprawie bardzo pozytywnie zareagowali. To jest ewidentnie znęcanie się nad zwierzętami. Nie można zostawić psa na tak długi czas bez jedzenia, a tym bardziej bez wody - powiedział Konstanty Golba z fundacji, która zainicjowała interwencję. - Ten pies został skazany na powolną śmierć - dodał.

Bytów. Pies pozostawiony na balkonie

Właściciel mieszkania był nieobecny. Zwierzę zostało zdjęte przy pomocy wysięgnika. Jego opiekun odpowie za znęcanie. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. Pies został przewieziony do azylu dla zwierząt w Przyborzycach.

- Ewidentnie jest odwodniony. Od razu wypił dwie miski wody. W sobotę zostanie przebadany przez weterynarza - zrelacjonował Golba. 

Aktywiści i policja przypominają, że podczas panujących upałów nie można zostawiać zwierząt w miejscach bez schronienia przed słońcem i dostępu do świeżej wody. W przypadku, gdy zostanie zauważony uwięziony zwierzak, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer 112 i wykonywać polecenia dyspozytora.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: ibytyów.pl

Źródło zdjęcia głównego: Yaraslau Saulevich / Getty Images

Pozostałe wiadomości