Newsy

Wielki powrót Anny Świątczak na scenę. Czy formacja "Anka" zdobędzie taką popularność jak "Ich Troje"?

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Anka w utworze "Nad płonącą rzeką"
Dzień Dobry TVNAnka w utworze "Nad płonącą rzeką"

W 2010 roku Anna Świątczak opuściła zespół "Ich Troje". Choć w jej życiu w tym czasie działo się wiele rzeczy, także związanych z muzyką, dziś zdecydowała się z hukiem powrócić na scenę. Nie tylko do zespołu "Ich Troje", ale i zakładając swój autorski projekt, "Anka".

Anna Świątczak powróciła na scenę

Anna Świątczak wróciła nie tylko do "Ich Troje". Dziś działa także solowo - w ramach projektu "Anka".

- Muzycznie cały czas cały coś się działo, przez ostatnie 10 lat i teraz też. Choć dziś towarzyszą temu inne emocje, "Ich Troje" na nowo, dziwnym zrządzeniem losu znowu spotkało się razem i znów poczuliśmy tę chemię. Spotkaliśmy się przypadkowo i w momencie, gdy ktoś inny miał zaśpiewać moją partię, zaniemógł, ja wskoczyłam trochę dla ratunku i nagle zrobił się ogień - wspomina wokalistka.

Annie Świątczak z Michałem współpracuje się bardzo dobrze. Mają razem dwie córki. Piosenkarka jest bardzo szczęśliwa, że wszystko się tak poukładało. Opowiada, że w jej nowym zespole jest im najbliżej brzmieniowo do elektroniki.

Ostatni raz w studiu Dzień Dobry TVN Świątczak pojawiła się 10 lat temu. W tym czasie zajmowała się muzyką, projektami autorskimi, dubbingiem i śpiewała piosenki do bajek. Prowadziła również program. W ostatnich miesiącach pracuje także jako marketingowiec dla jednej z marek modowych.

Anna Świątczak wraca na scenę
DD_20211113_Swiatczak_REP
Dzień Dobry TVN

Formacja muzyczna "Anka"

Wokalistka, poza powrotem do "Ich troje", równolegle rozwija własny projekt muzyczny, czyli formację "Anka". Razem z nią w zespole występuje Robert Kurpisz oraz Piotrek Aleksandrowicz. W projekcie udział bierze także jej mąż, Michał Żeńca. Artystka śmieje się, że jest skazana na trójki – najpierw "Ich troje", teraz trzy osoby w jej nowym zespole.

Wiodącym utworem, który wykonuje grupa jest "Nad płonącą rzeką". To pierwszy oficjalny singiel projektu. O czym jest piosenka? "Coraz dalej od brzegu, wiem, że czekasz na mnie tu, tu gdzie nikt nie znajdzie nas, gdzie nas nie dogoni świat, nad płonącą rzeką staje czas" – brzmi jej refren. Świątczak wykonała utwór na zakończenie programu "Dzień Dobry TVN", razem ze swoją formacją.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości