Włosy

Dobry szampon do włosów rozjaśnianych zadba o ich kolor

Włosy

Aktualizacja:

Rozjaśniane włosy są najtrudniejszym i najbardziej wymagającym rodzajem włosów. Ich pielęgnacja i stylizacja wymagają czasu i systematyczności, dlatego tak ważny jest dobry szampon do włosów rozjaśnianych przeznaczony do codziennej pielęgnacji.

O blond włosach marzy wiele kobiet. Część z nich pragnie diametralnej zmiany - przejścia na jasne włosy nawet z bardzo ciemnego koloru, inne marzą o delikatnym rozjaśnieniu lub jasnych refleksach. Warto pamiętać, że włosy po użyciu rozjaśniacza dużo szybciej absorbują nowe kolory, ale również podatne są bardziej na wypłukiwanie nałożonych na nie innych farb koloryzujących, dlatego należy się dobrze zastanowić, zanim dokonamy zabiegów rozjaśniających. Największym minusem rozjaśniania włosów jest ich mocne wysuszenie, dlatego tak ważne jest stosowanie na co dzień odpowiednich kosmetyków. Warto zakupić dobry szampon do włosów rozjaśnianych oraz inne kosmetyki dedykowane włosom w kolorze blond.

Rozjaśnianie włosów a szampon do włosów rozjaśnianych

Rozjaśnianie włosów stosowane jest zarówno u kobiet, które marzą o całkowicie jasnych włosach, jak i u tych, które chciałyby zmienić kolor włosów na jaśniejszy, nawet jeśli docelowo nie jest to blond. Rozjaśnienie ciemnych włosów powoduje pojawienie się na nich wielu odcieni brązu i rudości, które muszą zostać pokryte kolejną farbą. Efekt często jest trudny do przewidzenia, na włosach mogą pojawić się tony zieleni lub żółci. Po takich zabiegach włosy są suche, często łamliwe i trudne do zdyscyplinowania. W przypadku blond włosów szybko pojawia się widoczny odrost włosów naturalnych, a sam kolor z upływem czasu zmienia się - wpada w odcienie żółci, rudego, a u niektórych pań również w odcień zieleni. Rozwiązaniem takiego problemu są specjalistyczne szampony, które zastąpić mają stosowane do tej pory płukanki. Rozjaśniane włosy najczęściej są mocno osłabione, dlatego poza codzienną pielęgnacją w domu warto pomyśleć o zabiegach odbudowujących włosy wykonywanych w salonach fryzjerskich. Należy również skonsultować z fryzjerem samo cięcie fryzury, tak, żeby dobrać najlepszą do rodzaju włosów. Taką, która nie będzie wymagała częstego stosowania prostownicy lub lokówki.

Jaki szampon do włosów rozjaśnianych?

Wybierając szampon do włosów rozjaśnianych do codziennej pielęgnacji warto zdecydować się na ten dedykowany jasnym włosom. Taki szampon ma najczęściej właściwości nawilżające i regenerujące zniszczone zabiegiem rozjaśniania włosy. Część produktów zawiera również domieszki barwników, mające chronić kolor i zapobiegać jego zmianom. Dobry szampon do włosów rozjaśnianych powinien zawierać ekstrakty z rumianku i cytryny, które działają na włosy rozjaśniająco. Panie stawiające na naturalną pielęgnację znajdą całą gamę kosmetyków bazujących właśnie na tych produktach, bez domieszki chemicznych substancji. Można również stosować wykonywane samodzielnie maski, płukanki oraz odżywki bazujące właśnie na rumianku czy cytrynie. Wybierając szampon do włosów rozjaśnianych warto również zwrócić uwagę na dodatki takie, jak prowitamina B5, która w czasie mycia włosów wnika głęboko w ich pory, a dzięki temu wzmacnia je i odbudowuje. Dobrym rozwiązaniem jest dobór odżywki do włosów oraz maski z tej samej linii, co szampon. Dzięki temu kosmetyki będą się uzupełniały, a efekt ich działania będzie mocniejszy.

Czy szampon do włosów rozjaśnianych może zmienić ich kolor?

Jeśli na rozjaśnianych włosach pojawiają się niechciane odcienie, warto wybrać szampon do włosów rozjaśnianych z domieszką barwników. W przypadku włosów blond najczęściej wybierany jest fioletowy szampon, który ma właściwości niwelujące żółty odcień, z którym zmagają się niemalże wszystkie posiadaczki jasnych farbowanych włosów. Jeśli pojawią się rude refleksy, zminimalizować je można stosując szampon niebieski. Zastosować można różnego rodzaju płukanki, warto jednak pamiętać, że zbyt długi czas trzymania ich na włosach może spowodować ich zabarwienie na odcień fioletu czy różu. Na rozjaśnione jasne włosy specjalista od koloryzowania może również nałożyć toner, który działa delikatniej niż farba, ale zapewnia także krótszy efekt. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla pań pragnących chłodnego odcienia, wpadającego w popielaty lub metaliczny szary, a także dla kobiet, które całkiem przeciwnie - marzą o włosach w ciepłym odcieniu truskawkowego blondu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości