Trendy modowe

Najnowsze trendy, czyli co będziemy nosić wiosną? "Kobiety chcą się chować za ubraniem"

Trendy modowe

Aktualizacja:

Wraz z początkiem nowego roku warto się dowiedzieć, co będzie modne w najbliższym sezonie. Czy trwająca pandemia sprawi, że nadal naszym najczęstszym wyborem będą dresy? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym stylistka Ewelina Rydzyńska.

Trendy - wiosna 2021

Epidemia koronawirusa mocno ograniczyła nasze plany, wyjazdy czy wyjścia. Odebrano nam powody, by się stroić, a niektórzy - z braku chęci - każdego dnia paradują w piżamach bądź dresach. Teraz każda okazja, by postawić na lepszy look jest dobra, więc choćby podczas dodawania zdjęcia na Instagram warto zwrócić uwagę na panujące modowe trendy. Jakie będą rządzić?

- Trendy i tendencje (...) na wiosnę 2021 roku, zostały zaprezentowane w sierpniu zeszłego roku, więc jeszcze pandemia nie dała nam tak mocno się rozwinąć i pokazać, jakie będą zachowania konsumenckie i czy rzeczywiście te trendy i tendencje przełożą się na tzw. mechanizmy zakupowe - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN stylistka.

Okazuje się jednak, że przez długi czas luźne stylizacje i wszechobecne dresy nas nie opuszczą.

- Mam (...) wrażenie poparte jakby dowodami wynikającymi z badań, że absolutnie ten kierunek, nurt związany z tzw. modą homewear'ową będzie się bardzo mocno rozwijał. (...) Myślę, że dresy zostaną i się do nich bardzo mocno przyzwyczaimy - mówiła Ewelina Rydzyńska.

Stylizacje modne w 2021 roku

Co roku francuski Instytut Pantone pokazuje kolory, którymi inspirują się projektanci, domy mody oraz architekci. Tak stało się i tym razem - właśnie te kolory pojawiły się w trendach.

Przede wszystkim w najbliższym sezonie będziemy stawiać na biel . Ewelina Rydzyńska chciała pokazać, że jest to nieśmiertelna barwa.

- To jeden z tych kolorów, które są kolorami bazowymi. Jeżeli chodzi o kolory bazowe wiosną, to na pewno będzie beż , na pewno będzie to tzw. ultimate gray, czyli jasna szarość , na pewno będzie kolor śmietankowy, maślany i taki kolor, który ładnie się nazywa willow , jak wierzba - opowiadała ekspertka.

Nie każdemu jednak ten trend przypadł do gustu. Prowadzący Dzień Dobry TVN nie byli zachwyceni bielą.

- To kolor wymagający. Po pierwsze nietelewizyjny - pamiętajcie Państwo, jak do nas przychodzicie, to nigdy na biało - radziła Anna Kalczyńska.

- Po drugie, trochę lekarski - dodał Andrzej Sołtysik.

- Trudno się go pierze - to trzy. A cztery, trudno go zsynchronizować z naszą karnacją. Najczęściej jesteśmy bladzi, no bo przecież gdzie tu teraz wyjechać - podsumowała prowadząca.

Ramiona do góry i mocny dół

Ewelina Rydzyńska podpowiedziała również, że w tym roku będą się liczyć podkreślone ramiona - czy to w marynarkach, sukienkach bądź koszulach.

- Poduszki nie wychodzą z trendów - wręcz przeciwnie, coraz mocniej się adaptują. Bufiaste rękawy będą mocno wpisywały się w to, co się pojawi w sklepach wiosną - zdradziła nasz ekspertka.

Tak samo będzie z modnymi od kilku sezonów mocnymi butami. Choć rządzą na ulicach już od wielu miesięcy, nie znudzą się kobietom.

- Combat boots nie wyjdą z trendów. Wręcz przeciwnie - kobiety coraz mocniej stawiają na wygodę i na to, by rasować proste rzeczy mocnymi elementami, a mocny but dodaje pazura całości stylizacji - podkreślała stylistka.

Luz w outfitach

Eklektyczny trend lansował m. in. dom mody Celine. Na pokazie bowiem połączono sportowe elementy ubioru z tymi eleganckimi .

- Coraz częściej nosi się właśnie spodnie dresowe zestawione z oversizowymi koszulami - mówiła Ewelina.

Kobiety pokochają również ogromne, balonowe sukienki. Mają one wiele zalet, bo potrafią ukryć niedoskonałości sylwetki. Poza tym w chłodniejszy dzień można pod nią założyć więcej elementów garderoby, a i tak będzie wyglądała z klasą.

- Rozmiar XXL będzie tym, po co kobiety będą chętnie sięgać. (...) Chcą się gdzieś chować za tym ubraniem - stwierdziła stylistka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości