Pielęgnacja twarzy i ciała

Usta jak u gwiazd z Instagrama. Czy skalpel i igła zawsze są konieczne?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak wymodelować usta? Możemy powiększyć je w stylu hollywoodzkim, rosyjskim, francuskim, podnieść jedynie kąciki, poprawić kontur lub zastosować techniki łączone. Wszystko zależy od typu urody, budowy twarzy oraz naszych indywidualnych preferencji. Czy użycie skalpela zawsze jest konieczne? O tym rozmawialiśmy z makijażystką Martą Gąską oraz ekspertem medycyny estetycznej Maciejem Konradem Pankiem.

Zmysłowe i pełne usta może mieć każdy

Nie każda z pań została obdarowana przez naturę dużymi i pełnymi ustami. Naprzeciw wychodzi medycyna estetyczna i nowe technologie, dzięki którym możliwe jest uzyskanie ich wymarzonego kształtu. W końcu piękne i zmysłowe usta nie tylko są dopełnieniem naszej urody, ale dodają nam także pewności siebie, witalności i odrobinę młodości. Zdarza się, że oglądając perfekcyjne zdjęcia hollywoodzkich gwiazd, marzymy, by choć częściowo wyglądać tak, jak one. Jak przyznał nasz ekspert Konrad Panek, wszystko jest możliwe. Zabiegi modelowania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym, niwelują asymetrię, spadek objętości, nadmierną suchość ust, czy zbyt słaby ich koloryt wraz z utratą linii wargowej. Samo zaś powiększanie ust wykonane może być różnymi technikami o zróżnicowanym stopniu inwazyjności oraz trwałości efektu.

Jednym z najpopularniejszych sposobów, na który decydują się panie, jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Popularność metody wynika z jej nieinwazyjnego charakteru, natychmiastowego efektu i dużej dowolności w zakresie modelowania ust. W tej metodzie wyróżnia się trzy typy ust: usta amerykańskie, rosyjskie i francuskie. Czym się różnią?

  • Usta amerykańskie charakteryzują się dużą objętością. Są to pełne, soczyste usta przyciągające wzrok. Posiadaczkami American Lips ust są dobrze znane nam gwiazdy takie jak: Kylie Jenner, Selena Gomez, Angelina Jole, Jennifer Lopez
  • Usta francuskie charakteryzują się pulchnością w środkowych częściach warg, wyrazistą linią trójkąta Kupidyna. Dolna warga jest zazwyczaj większa od górnej. Powiększanie ust metodą francuską daje także delikatny uśmiech. Kształt ten idealny jest dla osób, które obawiają się przerysowanego efektu. Posiadaczką francuskich ust są dobrze znane nam takie gwiazdy jak: Vanessa Paradise, Bella Hadid, Taylor Swift.
  • Usta rosyjskie to nowe podejście do powiększania ust. Uwielbiają je młodsze pacjentki w wieku 20-30 lat. Wargi są ładnie podkreślone i powiększone, a jednocześnie wyglądają naturalnie. W tej metodzie mówimy o pionowym "rozciąganiu" czerwieni wargowej, czyli powiększaniu ust, a nie nadbudowywaniu objętości. Dzięki temu uzyskany efekt jest bardziej naturalny. Stosowana technika pozwala na bardzo precyzyjne modelowanie ust i podkreślenie łuku Kupidyna. Usta są apetyczne, seksowne, ich powierzchnia jest większa, a nie ma efektu "rybich ust", którego tak obawia się wiele pacjentek. Tutaj możemy wskazać usta: Megan Fox, Rihanny czy Sashy Markiny.

Oczywiście nie każda pacjentka może pozwolić sobie na dowolny kształt ust. Jak przyznał nasz gość, w gabinetach medycyny estetycznej osoby wykonujące zabieg dobierają odpowiednią metodę do urody pacjenta. Warto mieć na uwadze także fakt, że kwas hialuronowy utrzymuje się przeciętnie od 6 do 12 miesięcy. To oznacza, że efekt powiększania ust nie będzie długotrwały. Co więcej, specjalista zdradził też, że podczas pierwszego zabiegu, ekspozycja kwasu może być szybciej wchłaniana.

Jeżeli chodzi o usta francuskie i rosyjskie, wystarczy jedna wizyta, usta amerykańskie lepiej zrobić na dwóch spotkaniach

- wytłumaczył.

Inne metody powiększania ust

Wraz z rozwojem medycyny pojawiają się coraz nowsze zabiegi. W ostatnim czasie trendem w chirurgii plastycznej stał się zabieg o nazwie lip lift. Polega on na drobnym cięciu skóry w rowku podnosowym, a następnie usunięciu wąskiego paska skóry i zmniejszeniu odległości między nosem, a ustami. To powoduje uniesienie wargi górnej. Niestety zabieg ten nie daje trwałego efektu.

- Trwały efekt uzyskujemy tylko przez implant. Genialny dla osób odważnych. Implant wszczepia się w rowku pod czerwienią wargową. Nacięcia są tylko w kącikach ust, a efekt mamy na całe życie – powiedział.

Powiększone usta bez skalpela

Marta Gąska w opozycji do igły czy skalpela pokazała nam, jak za pomocą kosmetyków wymodelować, podkreślić i powiększyć usta.

- Drogie panie, niekoniecznie trzeba korzystać z medycyny estetycznej. Można sobie zrobić powiększenie ust za pomocą kosmetyków. Żeby zrobić to w naturalny sposób, musimy najpierw dobrać konturówkę lub kredkę w bardzo zbliżonym kolorze do ust – powiedziała.

Jak krok po kroku powiększyć usta za pomocą makijażu? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Katarzyna Grochola i jej twórcza miłość. "Bardzo dobrze łączę przypadkowość z planami bożymi"

Kwiaty na Walentynki, czyli rośliny w kształcie serca. Które wzbudzą największy zachwyt?

Całowanie – naturalny sposób na lepsze samopoczucie. Osteopata: "Działa antystresowo, daje poczucie szczęścia i radości"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości