Co to jest krem DD, dlaczego warto go wybrać?

Pani smaruje się kremem
Fot. RUNSTUDIO / Getty Images
Krem DD jest wielofunkcyjnym kosmetykiem, który doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. To odpowiedź na potrzeby osób, które starają się zredukować liczbę używanych kosmetyków, aby odciążyć swoją cerę. Krem DD do twarzy poradzi sobie z nawilżeniem cery, ale także z kilkoma innymi zadaniami.

Krem DD jest następcą kremu CC, który z kolei miał swojego poprzednika o nazwie krem BB. Wszystkie wspomniane rodzaje kremów łączy jedna cecha – są wielozadaniowe. Mają wspomóc kobiety w codziennej pielęgnacji i ułatwić im wypracowanie pięknej i zadbanej cery. Największą zaletą kremu DD jest to, że lista, opisująca wskazania do stosowania została poszerzona o informację, że nadaje się on do pielęgnacji cery dojrzałej.

Krem DD – co to jest?

Krem DD to skrót od nazwy "Dynamic do all". Inspiracją do jego stworzenia były kosmetyki typu BB i CC. Ich historia jest długa, gdyż pierwszy z nich, czyli krem BB wyprodukowany został już pół wieku temu. Jego głównym przeznaczeniem była ochrona i regeneracja skóry po peelingach chemicznych. W składzie znajdowały się głównie substancje przeciwzapalne. Kosmetyk BB zyskał sławę dopiero po kilkudziesięciu latach i został okrzyknięty niemałym odkryciem. Łączył w sobie możliwość regeneracji skóry, ale także odpowiadał za efekty wizualne, gdyż zawierał kolorowy pigment, odpowiedzialny za wyrównanie kolorytu cery. Jego następca, czyli krem CC, został rozszerzony o możliwość matowienia skóry i przeznaczony był bardziej dla osób zmagających się z cerą trądzikową, która wymaga raczej lekkich kosmetyków. W końcu powstał krem DD, który skupić ma uwagę przede wszystkim posiadaczek cery dojrzałej. Z tego powodu jego najważniejszą zaletą są właściwości liftingujące. Krem DD ma zatem działanie regeneracyjno-nawilżające, posiada też pigment, czyli nadaje skórze odpowiedni kolor, ale działa także przeciwzmarszczkowo, pozwalając walczyć ze starzejącą się cerą.

Krem DD dla cery dojrzałej

Krem DD dla cery dojrzałej to odpowiedź na braki w ofercie producentów, które odnosiły się do potrzeb kobiet dojrzałych oraz posiadaczek cery wymagającej nieco innego traktowania niż cera trądzikowa, czy naczynkowa. Stworzenie kremu DD zrewolucjonizowało świat kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych oraz wprowadziło na rynek produkt, który pełni kilka znaczących funkcji:

 • pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie,
  • krycie,
   • rozświetlenie,
    • działanie przeciwstarzeniowe i wygładzające cerę,
     • właściwości przeciwzmarszczkowe.

      Krem DD dla cery dojrzałej mogą z powodzeniem stosować kobiety, które przekroczyły 30. rok życia. Warto pamiętać, że nie należy zwlekać ze stosowaniem kremów hamujących starzenie się cery, tylko przeciwdziałać z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobry krem DD ma zastosowanie w działaniach pielęgnacyjnych. Jego formuła zapewnia wykonanie bezproblemowego makijażu, który będzie lekki, nie zważy się, ani nie wywoła plam na twarzy. Fanki makijażu typu make up, no make up zdecydowanie pokochają krem DD. Również za to, że jego formuła doskonale sprawdzi się latem. Czas, w którym temperatura wzrasta i osiąga nawet 30 stopni to okres, w którym nasza cera szczególnie się męczy. Wybierając kosmetyki wspomagające oddychanie skóry, wyświadczamy przysługę przede wszystkim sobie samym. Warto zaznaczyć, że krem DD zapewni większe krycie niż jego poprzednicy BB czy CC, dzięki zachowaniu lekkiej konsystencji i nieszkodliwej formuły. Co więcej krem DD dla cery dojrzałej może zawierać filtr, który zabezpiecza cerę przed promieniami słonecznymi, które przyspieszają proces jej starzenia. Najczęściej spotykane wysokości filtru to SPF 20, SPF 30, a nawet SPF 50.

      Krem DD – jaki warto wybrać?

      Wybierając krem DD, dobrze jest zwrócić uwagę na jego skład. Najważniejszym składnikiem dla cery dojrzałej będzie np. kwas hialuronowy. To najpopularniejsza substancja, dzięki której można zahamować starzenie się skóry. Kwas pobudza cerę do produkcji kolagenu i elastyny, a te z kolei sprawiają, że nasza cera staje się jędrna. Oprócz kwasu hialuronowego ważna jest także witamina E. Ona zaś odpowiada za eliminację szkodliwych rodników, regeneruje i nawilża. Krem DD to zdecydowana innowacja na rynku kosmetycznym, dzięki której grupa docelowa, czyli kobiety dojrzałe, mogą zadbać o swoją cerę w sposób, jaki do tej pory był niemożliwy. Zastąpienie kilku kosmetyków jednym na pewno zasługuje na okrzyknięcie kremu DD hitem. Pierwszy krem DD powstał w laboratoriach firmy Julep. Zaraz po niej do swojej oferty wprowadziły krem DD inne znane firmy. Koszt tego typu kosmetyku waha się od około 20 do nawet 200 zł. Wszystko zależy od możliwości finansowych danej osoby. Paese DD Daily Defence Krem Koloryzujący to w obecnym momencie najpopularniejszy krem DD. Cena tego kosmetyku sięga około 30 zł, zatem nie należy do najwyższych i jest dostępna na każdą kieszeń. Droższe opcje znaleźć można w portfolio takich marek jak Estee Lauder, Colway czy Kiehl's. Oferta kremów DD jest bogata i na pewno każda z nas znajdzie dla siebie dobry krem DD.

      Jaki krem wybrać na zimę? Zobacz wideo:

      Zobacz też:

      Autor: Adrian Adamczyk

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości