Te substancje pomogą zniwelować zmarszczki. "Działają silnie przeciwstarzeniowo"

Autor:
Justyna
Piąsta
Jak uporać się ze zmarszczkami?
Jak uporać się ze zmarszczkami? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wraz z wiekiem pojawia się na twarzy coraz więcej zmarszczek. Choć czasu nie da się zatrzymać, to można korzystać z zabiegów i kosmetyków, które spłycą lub zniwelują zagłębienia. Dzięki temu skóra będzie bardziej jędrna, a my będziemy wyglądać o wiele młodziej. O kuracji przeciwstarzeniowej opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Salomon, kosmetolog.

Jak zniwelować zmarszczki?

Zmarszczki są naturalnym efektem procesu związanego ze starzeniem się skóry. To symbol upływającego czasu, ale też swoisty pamiętnik zapisany na twarzy, ponieważ zagłębienia mogą powstawać m.in. od śmiechu, w okolicach oczu i bruzd nosowo-wargowych oraz na czole, od zdziwienia czy złości - to tzw. lwia zmarszczka między brwiami. Istnieją sposoby, by spłycić lub całkowicie wygładzić zmarszczki. W tym celu można korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, masaży bądź z kosmetyków, które zawierają aktywne składniki.

- Joga twarzy jest wspaniała zarówno dla naszej skóry, jak i całego organizmu. Należy jednak pamiętać, że joga twarzy polega na delikatnym ugniataniu skóry w odpowiednich punktach spustowych, dzięki czemu będzie bardziej jędrna i rozluźniona, natomiast to nie zniweluje naszych zmarszczek. Nie spowoduje, że zmarszczki nie będą dalej postępować, ponieważ nasza mimika jest silna, cały czas pracuje. Takie zmarszczki utrwalone, należy albo delikatnie unieruchomić, albo wypełnić kwasem hialuronowym - powiedziała Anna Salomon. - Jeżeli chcemy zniwelować zmarszczki np. botoksem, należy przeprowadzić bardzo dokładną rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej i ustalić, czego oczekujemy - dodała kosmetolog.

Kuracja przeciwstarzeniowa na zmarszczki

By przeciwdziałać zmarszczkom lub spłycić te, które już się pojawiły, należy w codziennej pielęgnacji skóry stosować odpowiednie kosmetyki. Jakie substancje powinny zawierać?

- Po 30. roku życia można pójść w taką substancję jak retinol. To jedna z najpopularniejszych i znanych substancji aktywnych, która działa silnie przeciwstarzeniowo, niweluje też defekty skórne w postaci przebarwień. W przypadku retinolu zawsze odsyłam do specjalisty, żeby sobie nie zrobić krzywdy, ponieważ jest mocny i może być drażniący. Mamy też antyoksydanty, witaminę C, jest też kwas ferulowy, alfahydroksykwasy, które delikatnie wypłycają zmarszczki. Chodzi o to, żeby kwasy złuszczyły nasz stary naskórek, dzięki czemu skóra regeneruje się od środka, nabudowuje i produkuje więcej kolagenu - wyjaśniła Anna Salomon.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości