dermatologia

  dermatologia

  Co na zajady pomaga najbardziej? Lekarze zalecają przede wszystkim maści z witaminami z grupy B, witaminą C i pantenolem. Według niektórych sprawdza się także maść cynkowa. Czasami jednak trzeba sięgnąć po antybiotyk. Nie wszystko, co jest dobre na zajady u jednej osoby, sprawdzi się u drugiej.

  Naukowcy z Poznania i Łodzi opracowali odzież, która może pomóc osobom z dolegliwościami dermatologicznymi. Do produkcji leczniczych ubrań naukowcy wykorzystali len, który ma właściwości prozdrowotne i korzystnie wpływa na naszą skórę. W jaki sposób odzież może leczyć choroby skóry? I komu tego typu ubrania mogą pomóc?

  Korzystanie z solarium przed 25. rokiem życia dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry. Jakie znamię na skórze powinno nas zaniepokoić i, kiedy powinniśmy się zgłosić do dermatologa? Czy poparzenia w wieku dziecięcym mogą być przyczyną czerniaka u dorosłego już człowieka? Czym jest tzw. akumulacja promieniowania ultrafioletowego? I jak zabezpieczać skórę przed słońcem? O tym w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Anita Tarajkowska-Olejnik.

  Winnie Harlow cierpi na bielactwo. Z tego uczyniła swój atut. Chciała zostać baletnicą, a została modelką. Ojciec pragnął, żeby służyła w wojsku. Kiedy dorastała, często była poniżana. Nazywano ją zebrą lub krową. Ale Ci, co się nad nią pastwili nie podbijają teraz światowych wybiegów mody! Jaka jest najpiękniejsza rzecz, którą usłyszała w życiu? Z modelką, która choruje na bielactwo i walczy ze stereotypami oraz z tradycyjnym pojmowaniem piękna rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Jedne mniej lub bardziej widoczne, ale każde może być niebezpieczne. Każde znamię na ciele trzeba pokazać lekarzowi. Najbardziej niebezpieczne są te bardzo ciemne - to kandydaci do zbadania. Jak działa dermatoskop? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dermatolog Łukasz Preibisz.

  Co o naszym zdrowiu mówi nasza skóra? Czy rumień na skórze, zmiany guzkowe i nadmierna potliwość powinny nas zaniepokoić? O czym świadczą sińce pod oczami i wyjątkowa bladość skóry? Jakie rodzaje nowotworów objawiają się zmianami na skórze, oczywiście oprócz nowotworu skóry? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem.

  Czy zjadanie łożyska w celach zdrowotnych ma sens? Jak smakuje łożysko? Jaki jest skład kobiecego łożyska? To powszechne zachowanie wśród zwierząt znajduje swoich zwolenników także wśród ludzi. Co o placentofagii sądzą goście Dzień Dobry TVN: ginekolog Andrzej Barwijuk i dermatolog Łukasz Preibisz?

  W pewnym wieku, na twarzy każdej kobiety, pojawiają się pierwsze zmarszczki, starzeje się skóra szyi, zaczynają opadać policzki. Wtedy zawsze można poprawić urodę! Czy Polki chętnie korzystają z usług świadczonych w gabinetach medycyny estetycznej? Jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem pań - powiększanie piersi, odsysanie tkanki tluszczowej, korekcja nosa czy plastyka brzucha? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Marcin Ambroziak, dermatolog estetyczny.