Makijaż

Owoce i warzywa zamiast kolorowych kosmetyków? Oryginalna technika makijażu podbija TikToka

Makijaż

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
TikTok
Kobieca twarz w otoczeniu truskawek i czereśni.

Odkrywanie tajników sztuki makijażu może okazać się fascynującą przygodą, zwłaszcza jeśli do podkreślenia spojrzenia czy uwydatnienia kształtu ust używa się sezonowych owoców i warzyw. Na taki pomysł wpadły użytkowniczki TikToka, które rezygnują z ulubionych kosmetyków na rzecz soczystych wiśni, jeżyn czy pomidorów. Jakie efekty pozwala uzyskać taki eksperyment?

Owoce i warzywa zamiast kosmetyków - trik z TikToka

W poszukiwaniu pomysłów na nieszablonowy makijaż warto pochylić się nad postami znanych tiktokerek. Proponowane przez nie rozwiązania bywają nie tylko bardzo praktyczne, ale i zaskakujące. Najlepszym tego dowodem jest trend, który zachęca do podkreślania atutów urody bez pomocy kolorowych kosmetyków.

Użytkowniczki popularnej aplikacji postanowiły porzucić tradycyjne metody wykonywania make-upu i oddały się osobliwym eksperymentom, polegającym na wykorzystywaniu wyjątkowego potencjału owoców i warzyw. Okazuje się, że dzięki świeżym produktom można w kilka sekund poprawić wygląd cery, podkreślić spojrzenie i pomalować usta.

Makijaż z owoców i warzyw - jak go wykonać?

Naturalne piękno da się podkreślić na wiele sposobów, także za pomocą zawartości lodówki. Użytkowniczki TikToka nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Do poszukiwania inspiracji w kuchni zachęca między innymi ukraińska wizażystka, Maryna Molchanova. Artystka przekonuje, że róż do policzków z powodzeniem zastąpić można czereśnią, wiśnią bądź pomidorem. Ekologicznym i częstokroć piękniejszym zamiennikiem błyszczyka do ust i cieni do powiek jest według niej świeża jeżyna.

Makijażystka z nieskrywaną przyjemnością wykorzystuje też potencjał owoców tropikalnych. Przypalona końcówka banana służy jej jako precyzyjny eyeliner, ale sprawdza się także w roli pomady do brwi. Kreatywność Ukrainki nie zna granic, a jej prace spotykają się z uznaniem tysięcy internautów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: ValuaVitaly/Getty Images

Pozostałe wiadomości