Makijaż

Ten makijaż oka jest zmysłowy i tajemniczy. Na czym polega?

Makijaż

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Polki.pl
Makijaż oka

Siren eyes to najnowszy trend w makijażu oczu. Jest zmysłowy, tajemniczy i może być świetnym uzupełnieniem wieczorowej stylizacji. Już teraz stał się hitem na TikToku. Sprawdź, na czym polega jego fenomen.

Modny makijaż 2022

Aplikacja TikTok to miejsce, gdzie użytkownicy wymieniają się ze sobą swoimi pomysłami, a niektóre z nich szybko zdobywają popularność w sieci. Dzięki temu regularnie pojawiają się tam nowości, a niektóre z nich zdecydowanie warto wypróbować.

Jak wybrać makijaż dla siebie?

Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minutDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jedną z nich jest nowy trend w makijażu oka - siren eyes. Nazwa nawiązuje do mitologicznych istot, które uwodziły swoim głosem podróżujących żeglarzy. Makijaż inspirowany nimfą morską charakteryzuje się zmysłowością i tajemniczością. Sprawia, że spojrzenie staje się wyraziste i przyciąga spojrzenia innych.

Siren eyes - jak je wykonać?

Jak wykonać oczy syreny? Pomoże ci w tym krótkie nagranie udostępnione przez @daniellemarcan. TikTokerka skupia się głównie na optycznym wydłużeniu oka. Makijaż rozpoczyna więc od narysowania długiej kreski wychodzącej spod linii rzęs.

Wychodząc od końcówki, Danielle rysuje cienką linię do połowy górnej powieki, obrysowuje kącik oka i dolną powiekę. Za pomocą cienkiego pędzelka, delikatnie rozciera makijaż, dzięki czemu wygląda on zmysłowo i romantycznie.

Następnie TikTokerka rozjaśnia go za pomocą rozświetlacza. Należy umieścić go w kąciku oka i na środku powieki. Całość podkreśla wydłużającym tuszem do rzęs.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Polki.pl

Źródło zdjęcia głównego: ValuaVitaly/Getty Images

Pozostałe wiadomości