Koronawirus

Jeden z powiatów blisko czerwonej strefy. Gdzie mogą pojawić się nowe obostrzenia?

Koronawirus

Autor:
Martyna
Trębacz

Na Lubelszczyźnie odnotowano najwyższy wskaźnik zachorowań na COVID-19 w Polsce. O szczególnie trudnej sytuacji można mówić w trzech powiatach, które kwalifikują się do strefy żółtej, co więcej jeden z nich znajduje się blisko strefy czerwonej. Jak zapowiedział minister zdrowia, możliwe jest wprowadzenie regionalnych obostrzeń. 

Trzy powiaty zagrożone wprowadzeniem żółtej strefy

Nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie Ministerstwo Zdrowia zdecyduje o prowadzeniu obostrzeń. Wszystko za sprawą niepokojących wskaźników zachorowań na terenie Lubelszczyzny. Gdyby rząd podjął decyzję o wprowadzeniu żółtej strefy, znalazłyby się w niej trzy powiaty: łęczycki, janowski i lubelski. Co więcej, w powiecie łęczyckim wskaźnik zakażeń wynosi aż 16 na 100 tysięcy mieszkańców, co oznacza, że region ten znajduje się blisko czerwonej strefy. Na razie nie wprowadzono dodatkowych obostrzeń, ale rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane na bieżąco. 

W których województwach jest najwięcej zakażeń?

Według oficjalnych informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, najwyższy dobowy wskaźnik zakażeń odnotowano w województwie lubelskim. W środę 29 września na 1,2 tysiące wszystkich zachorowań na covid-19, aż 220 przypadków stwierdzono na Lubelszczyźnie, co oznacza, że wskaźnik zakażeń wynosi 10,5 na 100 tysięcy mieszkańców. Drugie miejsce zajmuje województwo podlaskie ze wskaźnikiem 9,7, a na trzecim miejscu jest województwo mazowieckie, gdzie wskaźnik wynosi 3,6. 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii?

Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii?
Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii? Ból gardła czy ból uszu potrafi być czasami nie do wytrzymania. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że dostęp do specjalistów jest dość ograniczony. Przychodnie lekarskie wprowadziły konsultacje online. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy domowe sposoby zawodzą i niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim? O dbaniu o uszy i gardło w czasie pandemii zapytaliśmy specjalistę chirurgii głowy i szyi, otolaryngologa – dr n. med. Michała Michalika. Źródło: x-news/Zdrowie

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: ExperienceInteriors/Getty Images

Pozostałe wiadomości