Styl życia

Jak szybko można nauczyć się śpiewać? Reporterzy Dzień Dobry TVN wzięli udział w wokalnym eksperymencie

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Bartek Dajnowski
W dwa i pół tygodnia przestali fałszować

Mówi się, że śpiewać każdy może - trochę lepiej, lub trochę gorzej. Pojawia się jednak pytanie, czy, nie posiadając muzycznego talentu, można nauczyć się wydawać z siebie dźwięki tak, by były przyjemne dla ucha? Dwójka reporterów Dzień Dobry TVN, Katarzyna Jaroszyńska i Robert Stockinger, postanowili to sprawdzić. Efekty są zaskakujące!

Jaroszyńska i Stockinger uczyli się śpiewu

Podobno śpiewanie ma terapeutyczne działanie. Dlatego Robert Stockinger i Katarzyna Jaroszyńska, którzy na co dzień pracują pod dużą presją czasu, zdecydowali się przekonać o tym na własnej skórze. Przez ponad dwa tygodnie pracowali z trenerem wokalnym Bartkiem Caboniem. Na warsztat wzięli arcytrudną piosenkę Lady Gagi i Bradleya Coopera pt. "Shallow", którą znamy z filmu "Narodziny gwiazdy".

- Zawsze chciałam śpiewać albo grać na jakimś instrumencie, ale nigdy nie potrafiłam. Czasem siadam sobie wieczorem i wyobrażam sobie, jak byłoby cudownie, gdybym miała jakiś talent i to byłby talent muzyczny. Kiedyś kręciłam materiał z Kasią Nosowską i powiedziałam jej, że chciałabym śpiewać, a ona odpowiedziała: "No co ty, przecież tego da się nauczyć" - powiedziała Kasia Jaroszyńska.

O karierze wokalnej też skrycie marzył Robert Stockinger. - Jeśli śpiewam w domu, to mój tata reaguje i mówi, żebym nie robił krzywdy córce i nie mylił jej melodii w piosenkach dla dzieci. Także tata jest strażnikiem ładnej melodii i ładnego śpiewania. Śpiewam, kiedy nie ma go w domu - przyznał Robert Stockinger.

Reporterzy Dzień Dobry TVN mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ przez ponad dwa tygodnie, godzinę dziennie, musieli ćwiczyć utwór "Shallow". Niejeden zawodowy wokalista ma problem z zaśpiewaniem tego przeboju.

Jaroszyńska i Stockinger przestali fałszować?

Trener wokalny Bartek Caboń dołożył wszelkich starań, by nauczyć Kasię i Roberta podstaw śpiewu. - To umiejętność jak każda inna. Każdy jest w stanie nauczyć się śpiewać czysto i ładnie, tylko pytanie, czy będzie w stanie złapać za serce, sprzedać płyty - powiedział.

Dlaczego Caboń wybrał dla reporterów Dzień Dobry TVN piosenkę "Shallow"? - Cel jest taki, żeby dać utwór, który jest nie do zrobienia, kiedy nie wie się dokładnie, jak go zaśpiewać. To jest po prostu nieosiągalne. Każda osoba, która kiedykolwiek próbowała zaśpiewać "Shallow" wie, że bez przygotowania to się po prostu nie uda. To wymaga pracy, czasu, wiedzy i odpowiednich ćwiczeń - podkreślił trener wokalny.

Co dla Kasi było największym wyzwaniem w eksperymencie? - Najtrudniejsze to było wydobyć z siebie pierwszy dźwięk. Kiedy przyszliśmy do Bartka i miałam pierwszy raz zaśpiewać, to ja się tak zestresowałam, zupełnie się tego nie spodziewałam. Nogi mi się trzęsły, nie byłam w stanie nad tym zapanować - wyznała Kasia.

Teraz dzięki treningom jest już o wiele lepiej. - Te zajęcia były taką terapią. Porównałabym to do treningu sportowego, trzeba się skupić - podkreśliła Jaroszyńska.

Kasia i Robert na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali efekt trudnych treningów i zaśpiewali "Shallow". Jak im poszło?

Zobacz wideo: Wokalny eksperyment w Dzień Dobry TVN

Wokalny eksperyment w Dzień Dobry TVN

Eksperyment DDTVN – czy śpiewać każdy może?
Eksperyment DDTVN – czy śpiewać każdy może?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości