Koronawirus

W tym liceum 90 proc. uczniów jest zaszczepionych. "Kierowałem się odpowiedzialnością społeczną"

Koronawirus

Autor:
Katarzyna
Oleksik
W tym liceum 90% uczniów jest zaszczepionych przeciwko COVID-19

W liceum w Chełmnie aż 90 proc. uczniów jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Czy ktoś namawiał ich do szczepienia? Czy mieli jakieś obawy przed przyjęciem szczepionki? Dowiecie się tego z naszego materiału.

90 proc. uczniów jest zaszczepionych

Katolickie Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie może się pochwalić niezwykle odpowiedzialną młodzieżą. Aż 90 proc. uczniów tej szkoły jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. - Jest to potwierdzona informacja. Sama młodzież dzieli się takimi informacjami. Rzeczywiście klasa 3 jest wyszczepiona w 100 proc. W pozostałych klasach 1-2 osoby nie są zaszczepione - mówiła w rozmowie z naszym reporterem Magdalena Witkowska, wicedyrektorka liceum.

Jeden z uczniów w rozmowie z Marcinem Sawickim przyznał, że sam podjął decyzję o tym, żeby się zaszczepić. - Rodzice nie stanęli mi w tym wypadku na drodze. Myślę, że to była dobra decyzja. Kierowałem się odpowiedzialnością społeczną - mówił jeden z uczniów.

Czy odczuwali strach przed szczepieniem?

Wokół szczepionek pojawia się wiele sprzecznych informacji. Niektóre osoby ze strachu nie chcą się szczepić. Skąd uczniowie czerpali wiedzę na ich temat? - Nie rozumiem tego do końca. Ufam nauce. Jeśli nauka coś mówi, to jest to w pewien sposób potwierdzone - dodał uczeń, z którym rozmawiał nasz reporter.

Dzięki szczepieniom uczniowie liceum w Chełmnie mogą normalnie przychodzić do szkoły, spotykać się ze sobą, a także uczestniczyć w różnych imprezach. - Mamy paszporty covidowe i nie ma żadnego problemu - dodała jedna z uczennic.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości