Z dnia na dzień przybywa osób zarażonych COVID-19. W czwartek resort zdrowia przekazał informację o nowym rekordzie - 4280 kolejnych przypadkach. Szacuje się u 80 proc. osób choroba przebiega łagodnie. Jak można rozpoznać bezobjawowe zakażenie?
Od soboty 10 października strefa żółta będzie rozszerzona na cały kraj - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Ma to związek ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce. Jakie zasady będą nas obowiązywać?
W Internecie pojawiła się informacja o rzekomym odwołaniu zajęć stacjonarnych w szkołach od 20 października. Ministerstwo Edukacji Narodowej ostrzega przed fake newsami.
Kolejne dni przynoszą nowe rekordy zakażeń koronawirusem. W związku z nasilającą się epidemią minister zdrowia zapowiedział politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania ograniczeń. Z obowiązku zakrywania ust i nosa mają być zwolnione osoby, które posiadają stosowne zaświadczenie lekarskie. Okazuje się jednak, że lekarze nie wystawiają takich dokumentów. Kto może nie nosić maseczki?
W Polsce odnotowuje się coraz więcej zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3003 nowych przypadkach oraz o śmierci kolejnych 75 osób. To rekord. W wyniku wzrostu zakażeń Warszawa prawdopodobnie zostanie włączona do strefy żółtej. Jakie obostrzenia będą obowiązywały?
Przez pandemię koronawirusa Europejska Rada Resuscytacji zmieniła zasady udzielania pierwszej pomocy. Wytyczne obowiązują osoby bez wykształcenia medycznego. Zobacz, co się zmieniło.
Liczba osób zakażonych przekroczyła w Polsce 100 tysięcy. Dbając o wspólne bezpieczeństwo, warto dużo wcześniej dowiedzieć się, jak obecnie wyglądają procedury wykonywania testów oraz gdzie i kiedy musimy się zgłosić, aby otrzymać pomoc. Naszym gościem był dr Tomasz Karauda z oddziału chorób płuc szpitala im. Barlickiego w Łodzi.
We wtorek resort zdrowia poinformował o kolejnych 2236 osobach zakażonych koronawirusem i o 58 zgonach - to najwięcej od początku epidemii. Według MZ powodem wzrostów jest to, że wiele osób nie stosuje się do obostrzeń. Z tego powodu od soboty wchodzi nowy pakiet obostrzeń, które są związane z eskalacją liczby zachorowań.
Kolejnym skutkiem epidemii koronawirusa jest odwoływanie zabiegów w polskich szpitalach. Reporterzy Faktów RMF FM sprawdzili, gdzie zanotowano najwyższy spadek.
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2006 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odpowiedzią na niepokojące statystyki ma być wprowadzenie zakazu działalności lokalów gastronomicznych po godzinie 22:00.
Jak w dobie pandemii obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych? Na ten temat w programie "Graffiti" w Polsat News wypowiedział się rzecznik rządu, Piotr Müller.
Kilka dni temu Dorota Gardias poinformowała swoich fanów na Instagramie, że jest zakażona koronawirusem i wraz ze swoją córką przebywają w szpitalu. Pojawiło się wiele spekulacji na temat jej stanu zdrowia. Sytuację postanowiła skomentować sama zainteresowana, jak i nasze prowadzące - Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga.
W dobie pandemii produktem, z którym nie rozstajemy się na krok, został płyn antybakteryjny. Mieszanka, która ma za zadanie chronić nas przed chorobami, źle dobrana, potrafi nam również zaszkodzić. Jak zatem wybrać płyn i jak prawidłowo go użytkować, aby był bezpieczny dla naszego zdrowia? Na te pytania odpowiedział chemik, Łukasz Sporny.
Pandemia nie odpuszcza, a liczba chorych wciąż rośnie. W wielu szpitalach brakuje łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. Problem dotyczy nie tylko placówek wysokospecjalistycznych, ale także oddziałów zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych. O panującej sytuacji opowiedział nam prof. Krzysztof Filipiak, kardiolog, internista i farmakolog kliniczny z WUM.
Dorota Gardias jest zakażona koronawirusem. W związku z tym popularna i lubiana pogodynka przebywa w szpitalu. Chora jest także jej córeczka Hania. O stanie ich zdrowia prezenterka poinformowała na Instagramie.
Kończy się przeciwwirusowy lek remdesivir. Powód: rosnąca liczba pacjentów. Resort zdrowia przekonuje, że od listopada będzie lepiej - czytamy w poniedziałek w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
To druzgocząca wiadomość dla całego świata mody. Założyciel i projektant kultowej marki KENZO zmarł w niedzielę 4 października w wieku 81 lat w swojej ukochanej Francji. Kenzo Takada miał koronawirusa. Co wiemy o tym zdolnym designerze?
Nie milknie echo prezydenckiej debaty w Stanach Zjednoczonych. Temat ten zszedł jednak na drugi plan za sprawą piątkowej informacji, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Czy to może wpłynąć na kampanię i głos amerykańskich wyborców? Rozmawialiśmy o tym z Marcinem Wroną, korespondentem Faktów TVN.
W ciągu trzech ostatnich dni doszło do rekordowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej zanotowano ich w Małopolsce i na Mazowszu. Sytuacja jest niepokojąca, jako że epidemia wyraźnie przyspieszyła. Coraz więcej szkół przechodzi więc na specjalny tryb nauczania. Czy nastolatki są bardziej podatne na roznoszenie wirusa? Porozmawialiśmy o tym z prof. Anną Boroń-Kaczmarską – specjalistką chorób zakaźnych.
Na skutek wybuchu pandemii opieka zdrowotna musiała zostać przeorganizowana. Technologie telemedyczne rozwijały się w Polsce powoli, jednak epidemia zdecydowanie przyspieszyła ten proces – teraz normą jest, że leczymy się na odległość. Za zmianami - jak wynika z badań - nie nadążyli niestety ani pacjenci, ani lekarze. Rozmawialiśmy o tym z dr. Łukaszem Jankowskim – prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
Od soboty w życie wchodzą nowe obostrzenia w poszczególnych powiatach. Zasady regulują też liczbę osób w siłowniach i kinach, a także wprowadzają ograniczenia podczas imprez rodzinnych. W strefie czerwonej znalazł się Sopot.
Prezydent USA Donald Trump przebywa w szpitalu pod Waszyngtonem, gdzie ma spędzić kilka dni. Zgodnie z komunikatami Białego Domu do tej pory miał jedynie łagodne objawy Covid-19, a wizyta w wojskowym centrum medycznym ma charakter zapobiegawczy. Według CNN Trump miał "problemy z oddychaniem" i "był bardzo zmęczony".
Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania Trump są zakażeni koronawirusem. Potwierdzają to wyniki przeprowadzonych testów. Lekarz Białego Domu potwierdził, że oboje czują się dobrze.
Od soboty powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie, która obejmie również górskie szlaki. To oznacza, że podczas wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym powinno się nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać nos i usta. Czy władze TPN-u planują zamknięcie szlaków?
W Polsce padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Grecja, Wielka Brytania i Finlandia ze względu na sytuację epidemiologiczną panująca w naszym kraju, zaostrzają warunki wjazdu na ich terytorium. Co się zmieni?
44 powiaty i siedem miast na prawach powiatów znalazło się na liście objętych obostrzeniami w związku pandemią Covid-19. W czerwonej strefie znalazł się m.in Sopot, a w żółtej: Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Resort zdrowia wskazał także tereny zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Na tej liście znalazło się 17 powiatów, w tym m.in. Warszawa. Minister Adam Niedzielski zapowiedział również zaostrzenie ograniczeń w poszczególnych strefach.
Badanie, które zostało zaprezentowane podczas wrześniowej wideokonferencji naukowców specjalizujących się w schorzeniach chronicznych dowodzi, że poczucie stałego zmęczenia nie zależy od tego, w jaki sposób chorzy przechodzili COVID-19.
Z powodu wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2 słowacki rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, który ma obowiązywać przez 45 dni. - Mamy to razem we własnych rękach – napisał premier Igor Matovicz na Facebooku.
Jak się okazuje, pandemia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Eksperci z University of Houston zbadali temat. Niestety ich wnioski nie napawają optymizmem.
Jarosław Pinkas podkreślił w RMF FM, że od lat zachęca wszystkich, żeby się szczepili na grypę. "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy ja lub moja rodzina nie byli zaszczepieni i namawiam wszystkich" - oświadczył.