Obowiązkowe maseczki w Tatrach. Czy szlaki zostaną zamknięte?

Aktualizacja:
Tatry góry

Od soboty powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie, która obejmie również górskie szlaki. To oznacza, że podczas wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym powinno się nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać nos i usta. Czy władze TPN-u planują zamknięcie szlaków?

Tatrzański Park Narodowy: obowiązkowe maseczki na szlakach

W związku z pandemią koronawirusa od soboty 3 października powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie. Obejmie ona również górskie szlaki. W związku z tym podczas wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym powinno się nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać nos i usta - podały władze TPN.

Wśród obostrzeń dla czerwonych stref znajduje się m.in. obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Szlaki są takim miejscem

– poinformowała Ewa Holek-Krzysztof z TPN.
Jak dodała, nie ma obecnie regulacji rządowych, z których wynikałoby, że parki narodowe objęte czerwonymi strefami powinny być zamknięte. W związku z tym władze TPN nie planują obecnie zamknięcia tatrzańskich szlaków.

Tatry w czasie koronawirusa - zasady

Aby zminimalizować zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Rekomendują zakup biletów wstępu drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową i aplikacje.
Turyści powinni zachować dystans między sobą i unikać miejsc koncentracji na szlaku i w miejscach odpoczynku. Na wycieczki powinno się zabierać własny prowiant.
Lepiej unikać dotykania barierek, ławek czy stołów bez rękawiczek.
Na szlakach, na których dochodzi do największej koncentracji turystów, będą obowiązywały limity wejść.
Śmierć turysty w Tatrach. Spadł z wysokości około 100 metrów. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Źródło: PAP
Pozostałe wiadomości