Zamknięte żłobki i przedszkola - to jeden z punktów obostrzeń, które obowiązują w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że restrykcje zostaną przedłużone co najmniej do 18 kwietnia. Do tego czasu nieczynne zostają też m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe i siłownie, a uczniowie mają naukę zdalną. Rodzicom małych dzieci przysługuje zasiłek opiekuńczy.
Pandemia wciąż nie daje nam odetchnąć. Coraz więcej pacjentów przebywa w szpitalach i bite są kolejne rekordy zachorowań. Czy bezpiecznie mogą czuć się osoby, które COVID-19 mają już za sobą? A może ponowne zakażenie wiąże się z zupełnie innymi objawami? Na to pytanie naszej internautce odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Co najmniej do 18 kwietnia będą obowiązywać obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. O przedłużeniu restrykcji - zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Kolejne decyzje w tej sprawie zapadną w przyszłym tygodniu. Czy w tej sytuacji można planować wypoczynek w czasie zbliżającej się majówki? Co z gastronomią i hotelami na wakacje?
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił przedłużenie dotychczasowych obostrzeń co najmniej do 18 kwietnia. Adam Niedzielski mówił też m.in. o tym, jakie mutacje koronawirusa występują w Polsce.
Po świętach spodziewamy się zwiększonej zachorowalności na PIMS, czyli zespół pocovidowy u dzieci. Prosimy rodziców o czujność - powiedziała PAP Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Apel do rodziców w mediach społecznościowych wystosowała także internautka Magda Bigaj. Czym jest PIMS i jak go wykryć?
Obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu mają być podjęte dalsze decyzje. Takie informacje podał minister zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu wypowiedział się również na temat ewentualnych planów odmrażania gospodarki.
Rada Medyczna zarekomendowała rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie. Powodem tego jest bardzo trudna sytuacja w szpitalach, które w obecnej chwili nie mają rezerw, a także rosnąca fala zgonów. Podobnego zdania jest minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Trwa Narodowy Program Szczepień. Według wielu to jedyna szansa na powrót do normalności. Choć aktualnie rejestracja jest otwarta dla ludzi powyżej 60. roku życia, okazuje się, że nawet osoby po 40-tce już mogą otrzymać szczepionkę. W jaki sposób?
Pod koniec marca pracownicy koncernu Pfizer ogłosili, że przygotowywana przez nich szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna dla dzieci wieku od 12 do 15 lat. Najnowsze badania kliniczne dowodzą, że preparat ma 100 proc. skuteczność. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał przybliżoną datę podania szczepionki polskim dzieciom.
Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązują do piątku 9 kwietnia. Czy zostaną przedłużone? Czy pojawią się nowe restrykcje? Decyzję w tej sprawie podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Aspirant sztabowy Leszek Guza rok temu zachorował na koronawirusa. Od tamtej pory już kilkanaście razy oddał swoje osocze. Teraz w Dzień Dobry TVN opowiedział, jak dokładnie wygląda ten proces.
Według obowiązujących obostrzeń, kwarantanna jest nakładana na osobę, która została skierowana na test na COVID-19. Czy jednak wtedy, gdy uzyska wynik negatywny, może już spokojnie wyjść z domu?
Od kilku dobrych miesięcy lekcje odbywają się wyłącznie zdalnie. Kiedy uczniowie mają szansę wrócić do szkoły? Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji, w programie Gość Radia Zet przyznał, że powrót jest możliwy nawet w tym miesiącu.
Na Ibizie urodziło się dziecko odporne na COVID-19. Zdaniem lekarzy przeciwciała, które chronią przed schorzeniem podarowała maluchowi jego mama. Kobieta została zaszczepiona na trzy miesiące przed porodem.
W Rzeszowie zaszczepionych jest już prawie 63 proc. mieszkańców. W ostatni czwartek i piątek dawkę leku bez skierowań przyjęli nawet 20-latkowie. Tymczasem średnia dla największych polskich miast wynosi zaledwie 27 proc. Nieco wyższe statystyki odnotowano w Katowicach - 39 proc., Poznaniu - 36 proc. i Lublinie - 34 proc.
Jak podaje Straż Graniczna, wzrósł ruch zagraniczny w portach lotniczych, a zmalał na przejściach granicznych. W związku z nowymi obostrzeniami, w ostatnim czasie na kwarantannę skierowano o 400 proc. więcej osób niż tydzień wcześniej.
Chorująca na COVID-19 kobieta w ciąży w potrzebowała natychmiastowej pomocy. 35-latka w ciężkim stanie została przetransportowana wojskowym śmigłowcem ze Zgierza do Lublina. Jak kobiety w ciąży przechodzą zakażenie koronawirusem?
W wywiadzie dla TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że pandemia nigdy się nie skończy. Próbował też wyjaśnić, dlaczego doszło do zamieszania podczas rejestracji na szczepienia.
Utrata pracy w branży dotkniętej przez pandemię oraz mniejsze koszty ponoszone na dzieci stały się podstawą do obniżenia alimentów dla dwójki nastolatków. - Na skutek zdalnego nauczania, a także innych ograniczeń związanych z epidemią (np. zamknięte sale fitness, ograniczone możliwości wyjazdów, korzystania z różnych form rozrywek), wydatki zostały ograniczone - uzasadnił sąd.
Z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 świat walczy od ponad roku. Co po tym czasie wiemy o wirusie? Czy jego nowe warianty faktycznie są aż tak niebezpieczne? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z prof. Januszem Kocikiem, wirusologiem.
Wielkanoc tuż, tuż. Niestety w dobie pandemii po raz kolejny wiele osób spędzi święta samotnie. Nurtujące wciąż pozostaje pytanie, co z licznymi rodzinami. Czy obowiązują ograniczenia co do liczby osób, które możemy zaprosić do domu? Wyjaśniała to adwokat Eliza Kuna.
Siłownie, kluby fitness i baseny są nieczynne z powodu pandemii koronawirusa. O ich otwarcie z zachowaniem reżimu sanitarnego branża apeluje od miesięcy, ale bezskutecznie. Są jednak grupy, które mogą z nich korzystać. Precyzuje to rządowe rozporządzenie, które właśnie wchodzi w życie.
Ponownie ruszyła e-rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Z czwartku na piątek poinformował o tym szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. Centrum Informacyjne Rządu zapewniło, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS.
Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób między 40. a 60. rokiem życia spowodowała ogromny chaos. Niektórzy otrzymali termin skierowania nawet na przyszły tydzień. Okazało się, że nastąpiła usterka w systemie, co przyznał szef KPRM Michał Dworczyk.
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a ty zastanawiasz się, czy możesz odwiedzić rodzinę, która mieszka w innej części Polski? Podobne pytanie zadał jeden z naszych widzów. Wszelkie wątpliwości rozwiała Eliza Kuna, adwokat.
Zaplanowanie ślubu w dobie pandemii jest niezwykle trudnym zadaniem. Młode pary, które rok temu podjęły decyzję o przeniesieniu uroczystości "na lepsze" czasy, jeszcze się ich nie doczekały. Obecnie przekładają więc wydarzenie po raz kolejny. Jak sobie z tym poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Angelika Sobiecka i jej partner Bruno Pessoa oraz wedding planerka, Kamila Romanow.
W USA przeciw koronawirusowi zaszczepiono już więcej niż co czwartego dorosłego Amerykanina. Kampania szczepień nabiera tempa, w znacznym stopniu dzięki masowej produkcji krajowej szczepionki. Dlatego prawdopodobne jest uzyskanie odporności zbiorowej już w czerwcu. O szczegółach sytuacji w Stanach Zjednoczonych opowiedział Marcin Wrona, dziennikarz "Faktów TVN".
Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 zaczną się być może od wakacji. 16- i 17-latkowie mają szansę dołączyć do programu od lipca. Jaki preparat dostanie młodzież?
Krzysztof Krawczyk z powodu koronawirusa trafił do szpitala. Gwiazdor podzielił się tą informacją za pomocą mediów społecznościowych i poprosił fanów o modlitwę. Niestety, znaleźli się tacy, którzy postanowili zaatakować 75-letniego piosenkarza. Niektórzy nawet życzą mu śmierci.
Szczepienia przeciwko COVID-19 bez ograniczeń? Rejestracja została odblokowana dla prawie wszystkich - taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Skierowania dostało wiele osób, które zgłaszało chęć przyjęcia szczepionki wiele tygodni temu. Zapisywać mogli się nawet 40-latkowie, a przypadające im terminy są bardzo bliskie.