Horoskop

Sennik - jak interpretować sny, w których pojawiają się jajka?

Horoskop

Aktualizacja:
Spadające jajko ze stołu

Jajko w wielu kulturach symbolizuje nowe życie i budzącą się po zimie przyrodę. Często związane jest też z mitami dotyczącymi powstania świata. A w jaki sposób sennik interpretuje sny, w których pojawiają się jajka?

Jak się można przekonać, gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „jajka sennik”, istnieje więcej niż jedna interpretacja snu o jajkach. Wiele zależy przede wszystkim od kontekstu, w jakim pojawiają się takie marzenia senne. Odczytanie znaczenia snu jest uzależnione od tego, co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Jak zatem można rozumieć sen o jajkach? Sprawdź najpopularniejsze interpretacje podawane w sennikach.

Co oznacza sen o jajkach? Co jest istotne w czasie jego interpretacji?

Jak to zostało wyżej wspomniane, w wielu kulturach jajka kojarzą się z życiem, nowym początkiem i budzeniem się natury po zimie. Często były też utożsamiane ze szczęściem, dlatego postrzegano je jako amulety chroniące przed złem. Z tego powodu wiele osób upatruje we śnie o jajkach zwiastuna czegoś dobrego, co w przyszłości wydarzy się w ich życiu. Co jednak można powiedzieć, jeśli pojawia się marzenie senne, w którym jaja są rozbite albo zgniłe? Jak się okazuje, w interpretacji snu o jajkach istotne jest nawet to, od jakiego zwierzęcia pochodzą (sennik często wskazuje na jaja kurze). Ważne może okazać się również to, czy jajka leżą gdzieś w zasięgu naszego wzroku, czy też to my coś z nimi robimy (np. jemy albo gotujemy).

Kurze jajka: znaczenie snu

Jak już zostało wspomniane, ważne jest, jakiego zwierzęcia jajka nam się śnią. Z uwagi na to, że w naszym kręgu kulturowym najczęściej stykamy się z jajami kurzymi, to one zazwyczaj pojawiają się w naszych marzeniach sennych. Jak się okazuje, powinniśmy wręcz wyczekiwać snu o jajkach kurzych. Według sennika zwiastuje on, że w naszym życiu wkrótce może przydarzyć się coś bardzo dobrego. Podobne znaczenie przypisuje się snom, w których widzimy kurę siedzącą na jajkach. Co ciekawe, sennik wskazuje, że kurze jajo, nawet jeśli pojawia się w niezbyt przyjemnym śnie, może zwiastować nadejście dobrych dni, a także to, że w ważnej sprawie podejmiemy dobrą decyzję.

W senniku pojawia się również sen o jajkach kurzych w gnieździe. Może on odnosić się bezpośrednio do rodziny, szczególnie do dzieci i wiązanych z nimi nadziei.

Sennik: rozbite jajka. Czy to zły znak?

Mimo że całe, niezniszczone jajka leżące w gnieździe lub w inny sposób pojawiające się we śnie stanowią zwiastun czegoś dobrego, to – jak wskazuje sennik – jaja potłuczone mogą zapowiadać złe wydarzenia. Także pojawiające się we śnie zepsute jajka odczytuje się jako zły znak. Sen o rozbitych jajkach dla ciężarnej kobiety bywa zapowiedzią trudnego porodu. Niekiedy mówi się również, że takie marzenie senne może zwiastować rychłe poronienie.

Sennik wyróżnia także hasło „rozbijać jajka”. Jeżeli to my we śnie rozbijamy jaja (lub są rozbijane na nas), oznacza to, że prawdopodobnie nasze plany zakończą się niepowodzeniem. Możliwe też, że na swojej drodze spotkamy osobę nieżyczliwą, która dodatkowo może zacząć nas prześladować. Natomiast jeśli to my we śnie obrzucamy kogoś jajami, szczególnie zepsutymi, może to znaczyć, że w przyszłości wyrządzimy komuś krzywdę.

Warto też wspomnieć o znaczeniu snu, w którym pojawiają się same skorupki jajka. W większości przypadków jest to zapowiedź smutku lub niezręcznej sytuacji, która będzie wynikiem naszego nie zawsze przemyślanego działania. Skorupki jajek pojawiają się w snach również wtedy, gdy w życiu doszło do niespodziewanej sytuacji, która miała negatywny wydźwięk. Trzeba się z nią oswoić, rozważyć w głowie, aby w końcu sobie z nią poradzić. Jeśli więc pojawi się taki sen, warto zastanowić się, czy nie postępujemy nieodpowiednio (albo wręcz lekkomyślnie) w ważnych dla nas sprawach, zarówno tych w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Co oznaczają jajka we śnie – gotowane, sadzone i surowe?

Dla właściwej interpretacji snu o jajkach może okazać się istotne też to, w jakim stanie się one znajdują – czy są ugotowane czy surowe. Według sennika gotowane mogą zapowiadać, że coś dobrego zdarzy się w naszym życiu. Będziemy zadowoleni z tego, jakich wyborów dokonamy, kiedy przyjdzie czas podjąć ważną decyzję. Również sen o jedzeniu ugotowanych jajek zapowiada dobrobyt.

Jeżeli we śnie pojawia się tylko jedno surowe jajko, może to oznaczać, że w najbliższym czasie czeka nas wydatek. Jeśli jednak śni się kilka surowych jajek, które są umieszczone w naczyniu (np. w misce), może to być symbol obfitości, a co za tym idzie – zapowiedź dostatniego życia.

Sen o jajku sadzonym odnosi się najczęściej do życia zawodowego i zapowiada pozytywne zmiany, np. awans w pracy albo zamianę jej na inną, bardziej opłacalną lub przynoszącą więcej satysfakcji.

Zobacz też:

Czy picie surowych jajek ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Czy według sennika kury stanowią jedynie dobrą wróżbę?

Jajka faszerowane w kilku odsłonach. Te przepisy gwarantują smaczne święta

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości