Horoskop

Sen o bałaganie - co może oznaczać taki sen?

Horoskop

Aktualizacja:
bałagan kłótnie dom

Bałagan we śnie stanowi zwykle odzwierciedlenie sytuacji z rzeczywistości, czyli brak porządku w życiu, a także pewne problemy, które mogą się pojawić. Według sennika bałagan może być również interpretowany jako oznaka chwiejności emocjonalnej.

Bałagan w marzeniu sennym jest zwykle uznawany za negatywny objaw, który w dużej mierze może wpływać na życie codzienne osoby śniącej. Warto jednak oddzielić bałagan w domu lub w pokoju od brudu, ponieważ sennik wskazuje na zupełnie różne znaczenie tych dwóch elementów.

Sen o bałaganie: znaczenie podstawowe

Sen o bałaganie w domu zwykle jest wyrazem nieporządku w życiu codziennym, przy czym taka sytuacja może dotyczyć też sfery metaforycznej. Czasami marzenie senne świadczy nie tylko o bałaganie w domu lub w pokoju, będącym oznaką lenistwa, lecz także o nieporządku w sferze duchowej lub braku uporządkowania własnych myśli. Człowiek, który widzi bałagan we śnie, według sennika może być osobą, która podchodzi w sposób niedojrzały do różnych spraw i nie potrafi zaprowadzić ładu na co dzień. Czasami bałagan w domu można rozumieć jako zmęczenie chaosem w życiu, brak możliwości uporządkowania swoich spraw. Sennik wskazuje także na to, że bałagan i nieporządek mogą wskazywać na to, że człowiek śniący ma przed sobą wiele spraw do rozwiązania, dlatego osoba śniąca powinna skoncentrować się na różnych czynnościach życiowych. Warto także zauważyć, że robienie nieporządku u innych ludzi we śnie może wskazywać na to, że śniący popełni jakąś gafę towarzyską lub zachowa się nieodpowiednio.

Sennik: sprzątać bałagan

Uznaje się, że sprzątanie bałaganu jest snem pozytywnym, postrzeganym jako dobry znak. Osoba, której śni się, że sprząta i porządkuje, zwykle intensywnie myśli o tym, jak ułożyć pewne sprawy prywatne lub zawodowe. Taki sen może wskazywać na to, że jednostka rzeczywiście uporządkuje swoje sprawy i zadba o samą siebie. W marzeniu sennym pojawić się może motyw wycierania kurzu, który oznacza radzenie sobie z przeciwnościami losu. Z kolei sprzątanie podłogi często wiąże się z przezwyciężaniem trudności w życiu zawodowym. Sprzątanie bałaganu jest więc – zgodnie z sennikiem – oznaką dobrej decyzji, która pomoże w uporządkowaniu codziennych spraw. Dalsze decyzje będą korzystne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Sen o bałaganie w mieszkaniu nie zawsze wskazuje więc na jakieś problemy lub negatywne korelacje, ponieważ sama czynność sprzątania jest uznawana raczej za pozytywny objaw.

Sen o bałaganie jako symbol

Bałagan może wpływać negatywnie na życie człowieka. Przykładowo, zgodnie z feng shui, brak porządku często blokuje przepływ energii i wiąże się z problemami w życiu osobistym lub zawodowym. Feng shui wskazuje także, że z powodu nieporządku pojawiają się u człowieka zastoje energii. Blokady te przyczyniają się do tego, że jednostce nie chce się sprzątać i bałagani dalej. Tworzy się więc błędne koło, które prowadzi do sytuacji, w której nieporządek wprowadza pewne zamieszanie do życia codziennego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku snów – bałagan w mieszkaniu lub w pokoju może oznaczać pewne trudności. Rzeczywiste i metaforycznie oczyszczenie przestrzeni nie tylko sprawia, że w mieszkaniu jest czysto, lecz także, że zmniejsza się liczba kłopotów, a myśli koncentrują się na działaniu. Uznaje się, że osoby, które widzą we śnie bałagan, mogą chcieć uciec przed pewnymi problemami lub ignorować trudności. Widząc nieporządek, pozostawiają go i nawet nie zaczynają sprzątać. Zdecydowanie największe znaczenie ma zauważenie we śnie nieporządku w swoim własnym mieszkaniu, ponieważ według sennika może stanowić ostrzeżenie przed nierozwiązanymi sprawami. Czasami uznaje się także, że widok bałaganu w kuchni lub w pokoju jest przestrogą przed nadmiernym zmęczeniem i eksploatowaniem siebie, np. w pracy. Należy zauważyć, że nie trzeba wierzyć w senniki, aby zdecydować się na pewne zmiany w życiu. Nawet jeśli bałagan jest lustrzanym odbiciem nieporządku w domu, to warto zabrać się za gruntowne sprzątanie. Sny niekoniecznie są drogą do podświadomości, ponieważ zwykle człowiek zapamiętuje tylko 20% tego, co mu się śniło, jednak bałagan we śnie może być zjawiskiem alarmującym, wskazującym na to, że myśli człowieka zaprzątają nieuporządkowane sprawy. Większość interpretacji snów związanych z bałaganem odnosi się do konieczności uporządkowania swojego życia i zmiany nastawienia.

Jak zbyt mała ilość snu odbija się na naszym zdrowiu? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Fryzjer – co według sennika symbolizuje taki sen?

Piasek według sennika. Co oznacza burza piaskowa czy piasek w ustach?

Sennik: chleb. Sprawdź znaczenie snu!

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości