Horoskop

Horoskop miesięczny na sierpień. Zapragniemy działać na pełnych obrotach

Horoskop

Aktualizacja:

Sierpień to miesiąc ujawniania naszych prawdziwych talentów. Na niebie panuje znak królewskiej fazy zodiaku, czyli Lwa. To czas odzyskiwania mocy i czerpania z życia pełnymi garściami. Będziemy chcieli celebrować ten czas i zapragniemy działać na pełnych obrotach. Oto horoskop miesięczny dla wszystkich znaków zodiaku na sierpień 2021 r.

Horoskop miesięczny na sierpień

Duchowe i finansowe żniwa

Nasi prapradziadowie w tym czasie brali do ręki sierpy, które szły w ruch, aby zebrać zbożowe plony z pól. My również w tym miesiącu poczujemy, że to co wysłaliśmy w kosmos, wraca do nas stukrotnie powiększone. Kto działał zgodnie z duchowym prawem dostanie sowitą wypłatę, a ten kto przeciwstawiał się naturalnemu porządkowi otrzyma w najlepszym razie upomnienie. Tak działa energia numerologicznej ósemki, która będzie patronować najbliższym, sierpniowym tygodniom.

Poza tym ogarnie nas poczucie mocy i radość tworzenia. W tym roku sierpień czyli AUGUST (łac. boski, nadprzyrodzony) zapragnie obdarować nas możliwością odkrycia w sobie artysty, twórcy, kreatora i reżysera własnego życia. Przed nami kilka bardzo ciekawych wydarzeń na niebie.

Pierwszym z nich będzie nów Księżyca w znaku Lwa (8.08) który ułatwi wewnętrzną transformację i doda odwagi, aby pójść nową ścieżką.

Następnie wejdziemy w maksimum roju Perseidów, czyli okruchów komety, która spalając się w atmosferze ukaże się Naszym oczom jako spektakularny deszcz spadających gwiazd, czyli "Łzy Świętego Wawrzyńca". To będzie termin, w którym myślami i pamięcią wrócimy do marzeń z dzieciństwa i zapragniemy je spełnić.

Jednak najważniejszym wydarzeniem miesiąca będzie tak zwany Niebieski Księżyc, czyli druga pełnia Księżyca, która odbywa się drugi raz w tym samym znaku. Sierpniowy Księżyc będzie drugą Pełnią w znaku Wodnik i obudzi w Nas pragnienie wolności. Dzięki Księżycowi Żniwiarzy (taką ludową, tradycyjną nazwę nosi ta pełnia) zapragniemy iść za swoim życiowym powołaniem, ale najpierw zrobimy wszystko aby je odkryć!

To będzie niezwykły miesiąc, w którym cuda będą na porządku dziennym.

Horoskop miesięczny na sierpień - kalendarzyk planetarny, ważne wydarzenia

1.08 – Merkury w koniunkcji ze Słońcem, Merkury w opozycji z Saturnem, będziemy bardzo mobilni, chętni do porządkowania swojego życia, głodni nowości i informacji

3.08 – Wenus w trygonie z Uranem – szansa na poznanie nowych, nietuzinkowych osób, w szczególności dla samotnych przedstawicieli trygonu ziemi (Byk, Panna, Koziorożec) jest to okazja na nową miłość

4.08 – kwadratura Merkurego i Urana, niespokojnie w ruchu i komunikacji, możliwa większa ilość wypadków i awarie systemów

8.08 – Nów Księżyca w znaku Lwa, odkrycie swoich ukrytych uzdolnień, uwolnienie marzeń

10.08 – Wenus w opozycji z Neptunem, można się zapomnieć, zaszaleć, dać się ponieść romantyzmowi chwili

11.08 – Merkury w opozycji z Jowiszem, następnie Merkury przechodzi do znaku Panny, to dzień pełen niezwykłych wiadomości, w mediach będzie ogromny ruch

12/13.08 – maksimum roju Perseidów – noc wypowiadania życzeń i spełniania marzeń

16.08 – Wenus przechodzi do swojego znaku, czyli do Wagi, od tej pory łatwiej będziemy dochodzić do kompromisu i z lekkością prowadzić dialogi

19.08 – Merkury w koniunkcji z Marsem, dzień pełen niepokoju i wzajemnych gróźb politycznych

22.08 – Dzień Księżyca Żniwiarzy, niebieska Pełnia Księżyca – mogą stanąć na Naszej drodze ważne osoby, będziemy doświadczać niezwykłych, aczkolwiek symbolicznych wydarzeń

25.08 – Merkury w opozycji z Neptunem, możliwość pomyłek, naiwności, nieodpowiedzialności, rozkojarzenia

30.08 - Merkury wkracza do znaku Wagi, staniemy się delikatniejsi w osądach

Horoskop miesięczny na sierpień dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop miesięczny Baran

Szanse

Przed Tobą liczne podróże i nowe towarzystwo, w którym świetnie się odnajdziesz. Mocno obsadzony znak Lwa działa na Twoją korzyść. Bardzo możliwe odnowienie jest dawnych relacji. W sierpniu czeka Cię nowa energia, masa świeżych pomysłów i sporo inicjatywy, którą wykażesz się zarówno w pracy, jak i na gruncie domowym. Zbliżający się nów Księżyca 8.08 da impuls, aby zostawić za plecami to, z czym nie jest Ci już po drodze i bez żalu obrać azymut na horyzonty, które się właśnie otwierają. Niebieski Księżyc w znaku Wodnika pomoże Ci z karierą. Ktoś złoży świetną propozycję zawodową w terminie bliskim do 22.08. Generalnie miesiąc przyniesie Ci odzyskanie energii i witalności oraz ważne inwestycje i zakupy.

Trudności

Kiedy Słońce przejdzie do znaku Panny (stanie się to tuż przed północą 22.08) będziesz musiał skupić się bardziej na swojej kondycji i przemyśleć, jak nie tracić tak łatwo energii. Po 25.08 trzeba skupić się na zdrowiu, badaniach diagnostycznych, przejść na racjonalny sposób odżywiania się.

Ostatnie dni miesiąca to również liczenie wydatków, ponieważ niesiony falą ekscytacji z pierwszych dni sierpnia, założyłeś zbyt optymistyczny budżet.

Horoskop miesięczny Byk

Szanse

Kiedy Słońce przebywa w znaku Lwa, Byki nie czują się najlepiej. Wszystko będzie cię drażnić i iść niezgodnie z zamierzeniami. To ważne, żebyś się nie zniechęcał, ponieważ czeka Cię nauka elastyczności, mobilności i przyjmowania zmiany planów z łagodnością i pokorą. Na wyjątkowo dobre układy możesz liczyć dopiero po 22.08. Jednak sierpień ma w zanadrzu również coś dla Ciebie - możesz liczyć na zwrot nakładów z inwestycji oraz sowite wpływy do portfela. Samotne Byki przez trygon Wenus i Urana (szczególnie intensywnie będzie działać w pierwszym tygodniu miesiąca), mają możliwość odważyć się i zainicjować kontakt z kimś, kto podoba im się, ale do tej pory trzymały się z daleka. Kiedy Słońce przejdzie do sprzyjającego Ci znaku Panny (22.08) aura poprawi się i poczujesz się lepiej. Koniec sierpnia to sukces w nieruchomościach.

Trudności

Być może nie reagujesz na to entuzjastycznie, ale kosmos zmusi Cię do zmiany. Będziesz czuć dyskomfort związany z koniecznością nauki elastyczności. Ciężkie klimaty związane z Nowiem Księżyca w znaku Lwa (8.08) dotkną Twoich prywatnych pieleszy, ale również przeniosą się na grunt zawodowy. Nasilą się partnerskie nieporozumienia, co spowoduje konieczność przecięcia węzła w terminie bliskim do Niebieskiej Pełni czyli 22.08.

Horoskop miesięczny Bliźnięta

Szanse

Przed Tobą rewelacyjny miesiąc. Uwielbiasz kiedy Słońce znajduje się w znaku Lwa, ponieważ sam również delektujesz się tym, kiedy jesteś w centrum zainteresowania. W ciągu najbliższych tygodni towarzysko królujesz i brylujesz na imprezach i … parkiecie. Nadchodzący nów Księżyca w Lwie 8.08 uhonoruje Cię w pewien zaskakujący sposób. Dzięki obecności Merkurego w żywiole ognia, czeka Cię również sukces zawodowy. Poprzez pełnię Księżyca w Wodniku (22.08) będziesz w samym środku wydarzeń, jako jedna z nieodzownych osób. Po 8.08 pieniądze na powrót Cię pokochają i zanotujesz kilka solidnych wpływów na konto.

Trudności

Uważaj w dniu, w którym Twój patron, czyli Merkury będzie w kwadraturze z Uranem (4.08), ktoś może próbować zrzucić na ciebie odpowiedzialność za swoje błędy. Kiedy Słońce przejdzie do znaku Panny, czyli po 22.08 rozpocznie się czas ciężkiej, wytężonej pracy oraz pojawi się nawał obowiązków. Uważaj również w czasie opozycji Merkurego i Neptuna (25.08), ponieważ ktoś Cię zwiedzie swoją miłą twarzą, w kieszeni mając niecne zamiary.

Horoskop miesięczny Rak

Szanse

W tym miesiącu wykażesz się jeszcze większą niż zazwyczaj empatią, ale jednocześnie naiwnością. Rozbroisz trochę swoją skorupę i będziesz bardziej dostępny dla innych. Z większych inwestycji bardzo prawdopodobna i korzystna zmiana auta, szczególnie w pierwszych dniach sierpnia. Teraz wykażesz się zainteresowaniem życiem towarzyskimi i kwestiami partnerskimi, na pełne obroty wskoczysz dopiero pod koniec miesiąca.

Ze zdwojoną siłą ruszysz do pracy od 23. Bardziej opłaci Ci się przeczekać stagnację zawodową i przyjąć zaproszenie na rodzinne imprezy.

Trudności

Przez trudne układy Księżyca emocjonalnie możesz być rozchwiany i sam nie wiesz czego chcesz. Będziesz marudny i uciążliwy dla domowników. 8.08 Nów Księżyca w Lwie przyniesie niepewność i poczucie zagubienia. Niebieski Księżyc (22.08) czyli Pełnia w Wodniku to brak stabilizacji na gruncie domowym, który podziała na Ciebie przygnębiająco. Najlepsze przyjdzie dopiero pod koniec tego miesiąca.

Horoskop miesięczny Lew

Szanse

Sierpień to zdecydowanie Twój miesiąc, Twój czas. Nareszcie niebo będzie patrzeć na ciebie jak na swojego ulubieńca, ale umówmy się… i tak na co dzień masz przywileje, o które inne znaki zodiaku mogą być zazdrosne. W ciągu najbliższych tygodni odniesiesz sukces, na który długo pracowałeś, a otoczenie zauważy nareszcie, kto jest jego prawowitym autorem. Reszta potoczy się błyskawicznie, 8.08 Nów Księżyca w Twoim znaku odetnie kłopoty, zmieni Twoje nastawienie, wyśle wrogów i adwersarzy tam, gdzie ich miejsce.. Dzięki pobytowi Merkurego w Twoim znaku jesteś jeszcze bardziej błyskotliwy, otoczy Cię tłum adoratorów i wielbicieli. Prezentujesz świetny wygląd i kondycję fizyczną. Zwróć uwagę na noc spadających gwiazd 12/13 sierpnia, ponieważ przyniesie ona spełnienie marzeń. Niebieski Księżyc 22.08, czyli pełnia Księżyca w opozycyjnym znaku Wodnika, da perspektywę towarzyskich szaleństw, zaproszeń na imprezy i ważne wydarzenia. Jesteś rozchwytywany!

Trudności

Uważaj 4.08 na sprawy związane z komunikacją. Po przejściu Słońca do znaku Panny aura odrobinę się pogorszy. 24-30.08 to czas irytacji na innych, w szczególności domowników i krewnych. Na koniec sierpnia dobra fala nieco opadnie.

Horoskop miesięczny Panna

Szanse

Dla innych sierpień rozpoczyna czas zabawy, rozrywki, urlopów i psychicznego luzu. Dla Ciebie Panno początek miesiąca to mrówcza praca. Niestety będziesz zmuszona zbierać ziarnko do ziarnka, oszczędzać, myśleć, planować i konstruować swój plan na kolejne tygodnie, tak, aby był realny i możliwy do wykonania. Z dobrych wpływów możesz liczyć na pozycję Wenus w Twoim znaku, która zachęci do dbania o wygląd i zdrowie oraz będzie kibicować Twojej przemianie fizycznej. Teraz najważniejsza dla Ciebie będzie inwestycja w nowy image, dostaniesz szansę na metamorfozę. Na brak wpływów finansowych nie możesz narzekać. Już 3.08 trygon Wenus i Urana przyniesie możliwość zarobienia dodatkowej kwoty oraz poznania jakieś osoby, która zelektryzuje Cię i podrzuci garść świeżych inspiracji.

Trudności

Do niezbyt fortunnych wpływów możesz zaliczyć Nów Księżyca w znaku Lwa (8.08) ogarnie Cię wtedy melancholia i poczucie braku spełnienia. Pełnia Księżyca w znaku Wodnika (22.08) dorzuci nieporozumień i zaogni konflikty z domownikami, którzy staną się powodem Twojego rozgoryczenia. Ponieważ 25.08 dojdzie do opozycji Merkurego i Neptuna musisz uważać na swoją niefrasobliwość i co rzadko Ci się zdarza - naiwność!

Horoskop miesięczny Waga

Szanse

To będzie bardzo gorący miesiąc, jeśli chodzi o Twój sercowy barometr. Masz możliwość osiągnąć nareszcie spełnienie uczuciowe. Będzie okazja, aby usłyszeć ważne deklaracje partnerskie. Twoje wahania odejdą w cień. Nareszcie będziesz mieć sto procent pewności, że to co robisz jest słuszne… No dobrze, może trochę przesadziłam, w Twoim przypadku dziewięćdziesiąt dziewięć. Czekają Cię również dobre inspiracje związane z Nowiem Księżyca w znaku Lwa (8.08), które przyniosą konstruktywne zmiany w miejscu zamieszkania. Dodatkowa Pełnia Księżyca w Wodniku (22.08) zaoferuje łut szczęścia we wszystkich planach. W tym miesiącu przed Tobą udane urlopy, dalekie podróże i doborowe towarzystwo.

Trudności

Sytuacja ostudzi się i zaczniesz myśleć racjonalnie, kiedy Słońce przejdzie do znaku Panny. Od 24.08 czekają zmiany w miejscu pracy, gdzie ktoś nieustannie będzie wbijał Ci szpilę kąśliwych uwag. Niestety pozycja Jowisza po raz kolejny przyniesie nadprogramowe kilogramy.

Horoskop miesięczny Skorpion

Szanse

To nie będzie sympatyczne otwarcie miesiąca. Musisz się podporządkować odgórnym zakazom i nakazom. Na szczęście zdajesz sobie sprawę, że to chwilowe zawirowania. Czas, kiedy Słońce przebywa w znaku Lwa, zmusza Cię do ostrych konfrontacji. Kiedy nadejdzie nów Księżyca (8.08) zdemaskujesz intrygę i uniemożliwisz komuś dalsze szkodzenie. Być może w połowie miesiąca zdecydujesz się na zakończenie współpracy z pewnymi osobami, z którymi nie możesz już znaleźć wspólnego języka. Sierpień przyniesie koniec relacji w których tracisz, przecież w szerszej perspektywie to doskonała wiadomość. W ostatniej dekadzie miesiąca, a w szczególności w dniach 22-26.08 podyktujesz innym warunki. Na koniec sierpnia czeka Cię regeneracja i powrót mocy. 26.08 dzięki dobrym układom Merkury/Pluton, bardzo możliwy intratny zakup.

Trudności

Niestety miesiąc będzie trudny, aż do 22.08. Niewiele spraw popłynie gładko i bezkonfliktowo. Będziesz mieć do czynienia z ukrytymi walkami, spiskami i sojuszami, jak z "Gry o tron’". Wytworzy się dużo zazdrości wokół Ciebie, ale pamiętaj, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Na pociechę Wenus w trygonie z Plutonem (12.08) da ogromną satysfakcję emocjonalną z pewnego spotkania.

Horoskop miesięczny Strzelec

Szanse

Sierpień to jeden z Twoich ulubionych miesięcy i słusznie, ponieważ niebo daje Ci w prezencie ogromny zapas energii. Słońce przebywające w trygonie ognia rozpromieni Cię. Przed Tobą tygodnie radości i wspaniałych, nowych doświadczeń. Wiele układów na niebie wypromuje Twoją osobę i zareklamuje Cię w szerszym gronie. Nów w znaku Lwa wrzuci Ci do głowy fantastyczne pomysły (8.08), które zrealizujesz do spółki z partnerem bądź współpracownikiem. Niebieski Księżyc (22.08) da wolność od przymusów i zobowiązań. Nareszcie odetchniesz pełną piersią i poczujesz się dobrze w swojej skórze.

Trudności

Niestety ktoś będzie starał się Ciebie stopować i wybić Ci z głowy nowatorskie idee. Twój pomysł, aby odwrócić się plecami do zobowiązań czy wcześniejszych umów nie znajdzie zrozumienia. Niestety po 23.08 zacznie się trochę gorszy okres z finansami. Twoje zdrowie na koniec sierpnia będzie w nie najlepszej kondycji. W szczególności uważaj na poziom cukru. 25.08 nie zaznasz granic ani limitów, w tym tych dotyczących prędkości na drodze, co słusznie wypunktują Ci policjanci z drogówki.

Horoskop miesięczny Koziorożec

Szanse

Gdyby napisać to w wielkim skrócie, to Ty i sierpień nie chodzicie razem w parze. Po prostu Koziorożce i energia znaku Lwa nie są kompatybilne i dlatego możesz czuć, że to nie jest Twój miesiąc. Dlatego Twoja uwaga skupi się na tym , co nie będzie wymagało podejmowania nowych inicjatyw, ale naprawianiu bądź reformowaniu tego, co już było. Prawdopodobnie Twoją uwagę przykują sprawy domowe. Nareszcie znajdziesz czas na planowanie remontu, inwestowanie w mieszkanie, bieganie po urzędach z prostowaniem zaległości, prace geodezyjne bądź inne czynności dotyczące Twoich nieruchomości. Energia zmieni się diametralnie od momentu wkroczenia Słońca do znaku Panny, czyli od 23.08. Pod koniec miesiąca pojawią się wpływy na które czekasz.

Trudności

Już w pierwszych dniach sierpnia pojawią się rozmowy urzędowe, następnie w terminie 7-10.08. kłopoty z kondycją fizyczną. W dniach 20-22.08 ktoś może zawieść Twoje zaufanie. Przez większą część miesiąca musisz liczyć tylko na siebie.

Horoskop miesięczny Wodnik

Szanse

Ten miesiąc będzie Cię niezmiennie zaskakiwał i otwierał przed Tobą przeróżne drzwi. Pojawią się możliwości, o których Ci się do tej pory nie śniło. Znajdziesz się w towarzystwie osób uduchowionych, szukających swojego przeznaczenia w niekonwencjonalny sposób. Ty również staniesz przed okazją do odnalezienia siebie. Jeśli dawno temu zapomniałeś, co tak naprawdę chcesz robić w życiu, teraz masz możliwość odzyskać swoje talenty.

Nów Księżyca w znaku Lwa (8.08) to nagłe olśnienie. Najlepsze przyjdzie jednak dopiero pod koniec miesiąca. 22.08 odbędzie się druga Pełnia Księżyca w Twoim znaku, która zdarza się bardzo rzadko! Poprzez te sygnały kosmos daje Ci wyraźny znak, w którym kierunku powinno popłynąć Twoje życie, tak, abyś czuł się spełniony. W tym miesiącu będziesz wiedzieć, co jest najważniejsze.

Trudności

Super fala nie może trwać wiecznie, zatem po 23.08 czeka Cię spadek energii. Kwadratura Wenus i Urana (4.08) sprawi, że ktoś będzie krytykował Twoje decyzje jako zbyt kontrowersyjne.

Horoskop miesięczny Ryby

Szanse

Sierpień otworzy przed Tobą nowy rozdział zawodowy, co jak się później okaże, wyjdzie Ci na dobre. Nie lubisz nieznanych sytuacji i boisz się ryzyka, ale je podejmiesz. Już w pierwszych dniach miesiąca pojawi się jakaś nowa aktywność, nowa nauka, szansa na rozwój osobisty. Może trzeba podjąć się kursu na prawo jazdy? Zarezerwować skok na bungee? Wyjąć z piwnicy rolki? Przełamanie rutyny to jest to, czego teraz Ci potrzeba. Sierpień przyniesie trochę szaleństwa. Wenus w opozycyjnym znaku Ryb postawi przed Tobą dodatkowe pieniądze 3. i 12. sierpnia. Możliwość ekstra wpływów pojawi się również 25.08, zatem nie zamykaj się na niespodziewaną współpracę.

Trudności

Ponieważ źle znosisz wysokie temperatury i nagłe zmiany ciśnienia, będziesz mieć chwile słabości w pierwszych dniach miesiąca. W terminie 5-8.08 przed Tobą nieprzyjemne spotkania z jakimiś zarzutami w tle. Od 20 do 22.08 trzeba trochę poudawać dla rodziny, że świetnie się bawisz na jakiejś imprezie.

Zobacz także:

Najgorsze cechy znaków zodiaku. Poznaj ciemną stronę swojego partnera

Każdy dzień tygodnia ma ukryte znaczenie! Kiedy lepiej iść na randkę, a kiedy na jogę?

Kosmogram - przepowiednia, która pozwoli nam zrozumieć życiowe sytuacje

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości