Gwiazdy

Zjawiskowa i intrygująca Justyna Wasilewska: "Uczę się, by mieć większą pewność"

Gwiazdy

Justyna Wasilewska zagrała główną rolę w serialu "Nieobecni". Z kolei na dużym ekranie ostatnio można było ją zobaczyć w produkcji "Ikar. Legenda Mietka Kosza". A jaka jest prywatnie? Które marzenie udało jej się zrealizować? O tym aktorka opowiedziała w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Pierwsze kroki na scenie

Justyna Wasilewska swoje pierwsze kroki stawiała w domu kultury. Chciała iść na garncarstwo, ale nie było miejsc, więc dołączyła do koła teatralnego. Czy była "dobrą uczennicą"?

- Była bardzo pracowita. Precyzyjnie realizowała wszystkie uwagi. Aż realizowaliśmy taką scenę, w której wybuchła dyskusja – czy robak ma duszę, czy jej nie ma. Tak się zaangażowała w to, co się działo, że zamachnęła się szmatą i szyba wyleciała - wspominała Joanna Dobrzańska, prowadząca koło teatralne.

Justyna Wasilewska - aktorka teatralna

Scena zawładnęła jej sercem. W 2009 roku ukończyła Wydział Aktorski na PWSFTviT w Łodzi, a od 2014 roku występuje w warszawskim teatrze TR. To było jej spełnienie marzeń.

- Gdy dostałam taką propozycję, nie wierzyłam w to. To taki moment, że całe lata o czymś marzysz i nagle staje się to realne – wyjawiła Justyna Wasilewska. Słowa te zdziwiły Kingę Burzyńską, zapytała więc, czy aktorka nie wierzy w swoje umiejętności. - Pracuję nad tym, jest dla mnie przestrzeń jakiejś niewiary. Właściwie autosabotażu, który mi się zdarza, który skutecznie obniża mnie czasem – wyjaśniła.

Aktorka do spektakli przygotowuje się w tej samej garderobie, w której przesiadywała Danuta Szaflarska. – Spotkanie z Danusią Szaflarską było niewiarygodne. Obok siedziała Danka Stenka. A ty siedzisz tutaj. Dziewczyna znikąd. W ogóle, o co chodzi... Dla mnie to było niesamowite, patrzeć na nie tutaj – wspominała.

Nie tylko aktorstwo jest bliskie sercu Justyny, w przyszłości chciałaby również być bliżej muzyki.

– Dla mnie ta przestrzeń muzyczna jest bardzo inspirująca - podkreśliła. Co ciekawe jej idolką w dzieciństwie była Edyta Górniak.

Co mówią o Justynie jej bliscy – rodzice i babcia? Co na temat gry Justyny Wasilewskiej sądzi Grzegorz Jarzyna, dyrektor artystyczny TR Warszawa? Czego najbardziej aktorka nie lubi w sobie? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Alicja Bachleda-Curuś dementuje plotki na temat swojego taty: "Tego typu wymysły są wyjątkowo perfidne"

13-letnia córka Agaty Mróz o hejcie, który ją spotyka po śmierci mamy. "Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko"

W "Milionerach" wygrała główną nagrodę. Jak po dwóch latach wygląda jej życie?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości