Gwiazdy

Zespół Wilki świętuje swoje 30-lecie i rusza w trasę koncertową. "Będzie nowa płyta"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Wilki - 30 lat zespołu
Wilki - 30 lat zespołuDzień Dobry TVN
wideo 2/20
Dzień Dobry TVNWilki - 30 lat zespołu

Wilki to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. W tym roku mija 30-lecie wydania jego debiutanckiej płyty. Z tej okazji artyści przygotowali wiele niespodzianek dla fanów i wyruszają w akustyczną trasę koncertową. W Dzień Dory TVN o jej szczegółach opowiedzieli Robert Gawliński, Monika Gawlińska oraz Beniamin Gawliński.

Talent Roberta Gawlińskiego

Robert Gawliński urodził się 31 sierpnia 1963 roku w Warszawie i wychowywał się na Grochowie, o którym do dziś śpiewa w swoich piosenkach. Zaczął występować przed najbliższymi już w wieku 3 lat. Mając 7 brał udział w różnych konkursach muzycznych. Potem uczęszczał na prywatne lekcje śpiewu. Kiedy ukończył 17. rok życia, zaczął grać w różnych zespołach. Jednym z najbardziej znanych była grupa Madame. W 1985 roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie zespołów polskich. Dwa lata później Robert wziął ślub z Moniką.

- Sytuacja finansowa zmusiła nas do tego, że Monika mówiła: "To ty sobie twórz, a ja pójdę do pracy". Monisia dzielnie poszła do pracy w Digitalu, to była przegrywalnia z płyt na kasety. To była ciężka robota i Moniki prawie wcale w domu nie było. Ja wtedy pomyślałem, że wszystko należy odstawić i zrobić porządny zespół, który miałby szansę zarabiać - wspominał Robert Gawliński w Dzień Dobry TVN.

30-lecie Wilków
30-lecie Wilków
Dzień Dobry TVN

30-lecie zespołu Wilki

Finalnie w 1991 roku powstały Wilki. Od samego początku menedżerką grupy była żona Roberta. Grupa szybko zyskała uwielbienie fanów, ponieważ piosenki trafiły do młodych ludzi. Rok później na świat przyszli synowie wokalisty, Emanuel i Beniamin. Dziś Monika przyznaje, że była wtedy zazdrosna o męża, ponieważ kiedy ona zajmowała się dziećmi, on grał koncerty. Teraz 29-letni bliźniacy również należą do zespołu

- Oczywiście fajnie jest razem pracować. Myślę, że to jest największe szczęście dla ojca móc się dzielić doświadczeniem, móc wymieniać poglądy, rozmawiać jak równy z równym, bo to jest zespół - stwierdził Robert Gawliński w naszym programie.

Teraz mija okrągłe 30 lat od czasu wydania debiutanckiej płyty "Wilki". Z tej okazji legendarny zespół rusza na ogólnopolską trasę koncertową, podczas której usłyszymy największe przeboje grupy w akustycznych aranżacjach. 

- Zaczynamy od trasy akustycznej. Już w piątek 28. stycznia rozpoczynamy w Krakowie. Do końca lutego gramy, a potem już w lutym pojawi się pierwszy singiel, bo będzie nowa płyta. Płyta ukaże się na przełomie maja i czerwca. Także to na poczatek. Będzie się jeszcze dużo innych rzeczy działo - mówiła Monika Gawlińska.

trasa koncertowa Wilki
trasa koncertowa z okazji 30-lecia zespołu
Materiały prasowe
Wilki - "Son of The Blue Sky"
Wilki - "Son of The Blue Sky"
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości