Gwiazdy

Alvaro Soler o nowej piosence z topowym artystą: "Ma dawać odwagę i siłę, by się nie poddawać"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Gabi Drzewiecka
Alvaro Soler: warto iść pod prąd

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych obecnie hiszpańskich artystów. Ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Teraz wydał nową piosenkę z Davidem Bisbalem. Opowiedział o niej w Dzień Dobry TVN.

Płyta Alvaro Solera

Alvaro Soler kilka dni temu, bo 9 stycznia, obchodził swoje 31. urodziny. W ostatnim czasie miał nawał radosnych wydarzeń, bo w Barcelonie celebrował urodziny mamy i siostry oraz Boże Narodzenie i Nowy Rok. Swoje urodziny spędził natomiast z przyjaciółmi w Berlinie. Kolejnym powodem do świętowania był świetny odbiór jego płyty pt. "Magia", która ukazała się na rynku w 2021 roku.

- Płyta zrobiła robotę. Dla wielu moich fanów stała się pozycją obowiązkową, z którą weszli w ten rok. Dała im nadzieję. To było dobre przesłanie w dobrym czasie. Cieszę się, że mogłem im pomóc swoją muzyką - powiedział Alvaro Soler w Dzień Dobry TVN.

Muzyk wyznał, że chciałby więcej koncertować i wrócić do Polski. Na razie jego występy w Warszawie i Krakowie są zaplanowane na 16 i 18 marca, jednak frustruje go fakt, że przez sytuację pandemiczną nic nie jest pewne.

Alvaro Soler i David Bisbal we wspólnej piosence

Alvaro Soler od lat wykorzystuje swój sukces, by wyrażać miłość do rozmaitych kultur i ludzi. Zawsze zależało mu na tym, by tworzyć muzykę z pozytywną energią. 14 stycznia światło dzienne ujrzała jego nowa piosenka z Davidem Bisbalem. 31-latek nie mógł doczekać się tej premiery. Od dawna chciał współpracować z Davidem, ale nigdy nie mogli dograć grafików. W końcu się to udało. Alvaro teraz cieszy się, że piosenkę "A Contracorriente" udało mu się nagrać z jednym z topowych artystów, który występował m.in. z Rihanną czy Jessicą Simpson. O czym jest ten singiel?

- Ma dawać ludziom odwagę. Opowiada o tym, czego razem z Davidem doświadczyliśmy. Obcując z muzyką, będąc artystami, nie wybierasz dobrej lub złej drogi. Większość czasu jesteś zalewany wieloma opiniami, z którymi musisz się mierzyć, pokonywać przeszkody na swojej drodze. To doskonale pasuje do dzisiejszych czasów, do przemysłu muzycznego. Wielu muzyków musiało zmienić pracę i obrać nowy kurs na życie. To bardzo mocna piosenka, mająca dawać odwagę i siłę, by się nie poddawać - tłumaczył Alvaro Soler w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości