Gwiazdy

Zenon Laskowik uwielbia grać w tenisa. "Nieważne, czy człowiek sapie, ważne, że człapie"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska, Sylwia Repeła
Wielki tenis kabaretu
Wielki tenis kabaretuDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Zenon Laskowik 50 lat temu zadebiutował z kabaretem Tey. Grupa zdobyła popularność, wyśmiewając absurdy PRL-u i otwarcie mówiąc, co ludzie myśleli o otaczającej ich rzeczywistości. Z Bohdanem Smoleniem stworzyli jeden z najsłynniejszych duetów kabaretowych w Polsce. Prywatnie Zenon Laskowik to fan tenisa. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Zenon Laskowik - o kabarecie i tenisie

Zenon Laskowik jest zapalonym graczem tenisa. Kinga Burzyńska wraz z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła Zieloną Górę, gdzie odbyły się Tenisowe Mistrzostwa Polski Artystów Kabaretowych. Na korcie nie mogło zabraknąć słynnego satyryka. Czy Laskowik już w dzieciństwie zainteresował się tym sportem?

- Nie miałem takiego szczęścia, chociaż na podwórku, pamiętam, zrobiliśmy taką siatkę ze sznurków z frędzelkami, rakietami były deski sosnowe z sękiem. No i się grało na podwórku, to były takie pierwsze mecze. A potem już zainspirował mnie Wojciech Fibak - powiedział Zenon Laskowik.

Sportowa pasja Zenona Laskowika

Czy tenis ma coś wspólnego ze sceną kabaretową? - Widzę taką paralelę, polegającą na tym, że w tenisie gra się na kontakcie z przeciwnikiem, a na scenie kabaretowej zawsze gra się na kontakcie z widzem. Jak my to mówimy, najpierw trzeba zrobić jakąś zapałkę, powiedzieć 2-3 żarty takie aktualne, a potem już jest walka - przyznał Laskowik.

Dla pana Zenona sport jest bardzo ważny, ponieważ, pozwala mu trzymać dobrą formę. - Ruch jest kategorią zdrowia numer 1. To nieważne, czy człowiek sapie, ważne, że człapie. Ja jeszcze się ruszam - stwierdził żartobliwie artysta kabaretowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska, Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości