Gwiazdy

To ona stworzyła filtry na Instagramie, z których korzystają gwiazdy. Poznajcie Xenię Belskayę

Gwiazdy

Xenia Belskaya popularność zdobyła dzięki swojemu profilowi w mediach społecznościowych. Modelka stworzyła na Instagramie autorskie filtry, których obecnie używa ponad 50 miliardów osób. Wśród użytkowników znalazły się takie osoby jak Kylie Jenner, siostry Hadid, czy modelki Victoria Secret, a do autorki zadzwonił nawet sam wicepreses Spanchata z propozycją współpracy. Jak wyglądała droga do sukcesu?

Xenia Belskaya - modelka z ogromnym talentem

Xenia przeprowadziła się do Polski tuż po nawiązaniu współpracy z agencją modelek. Zanim znalazła się w Warszawie pracowała także w Tokio. Jak przyznała, od 19 roku życia wciąż żyła na walizkach. Jednak oprócz modelingu jej pasją jest także architektura.

Choć modelka aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, ogromną popularność przyniosły jej dopiero autorskie filtry. Pierwszego z nich o nazwie "Model Look" używały gwiazdy światowej sławy tj. Kylie Jenner, siostry Hadid, czy modelki Victoria's Secret.

Chiara Ferragni pisze do mnie co jakiś czas, wysyła serduszka i chwali moją pracę, zresztą nie ona jedna

- powiedziała modelka.

Xenia przyznaje jednak, że nie spodziewała się takiego wyniku. Jako jedna z pierwszych osób, które zaczęły tworzyć instagramowe filtry, została doceniona przez szerokie grono użytkowników. Pewnego dnia do Xeni zadzwonił wicepreses Spanchata z propozycją współpracy.

- Doszło do tego, ze tego filtra użyto już 50 miliardów razy, a ta liczba stale rośnie. Na początku byłam w szoku. Trzeba zaznaczyć, że to nowa profesja, dlatego bardzo się cieszę, że to, co stworzyłam, zostało docenione – powiedziała

Skąd pomysł na zabawę filtrami?

Pewnego dnia modelka przeglądała Instagram i zauważyła, że niektórzy użytkownicy korzystają z filtrów własnego autorstwa. Xenia postanowiła sprawdzić w sieci, czy to możliwe, aby coś takiego samodzielnie zaprojektować.

- Dla mnie było to dość łatwe bo studiowałam architekturę, więc mam wyobraźnie przestrzenną, do tego jestem modelką, więc wiem, jak robi się makijaż. Postanowiłam wykorzystać tę wiedzę i zrobić coś autorskiego – powiedziała.

Filtry a operacje plastyczne

Lekarze i terapeuci wciąż mówią o negatywnym wpływie mediów społecznościowych na psychikę młodych kobiet. Jak się okazuje, coraz więcej pań próbuje upodobnić się do ideałów z Instagrama. Jak do tego tematu podchodzi Xenia? Modelka przyznała, że filtry są tylko filtrami. Sama traktuje to tylko jak zabawę, ma duży dystans do "idealnego" świata.

- Każdy jest piękny sam w sobie, a filtry powinny zostać tam, gdzie ich miejsce – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Zwyczaje zakupowe w pandemii. Jesteśmy oszczędni, ale chętniej wydajemy w sieci

Spotkanie z osobą, która pokonała COVID-19. Dr Grzesiowski: "Ozdrowieńcy mogą przenosić biernie wirusa"

Rajskie wakacje Julii Wieniawy. Urlop spędza z nowym chłopakiem

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości